Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SAĞLIK »
'Kanser Taraması Yaptırın' Mektubu
Malatya Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından kanser taraması yaptırmaları için 2 bin 500 kişiye mektup gönderildi.
Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor

MALATYA (AA) - Malatya KETEM Sorumlu Hekimi Serpil Kaya Karadağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kanserin erken teşhisinin önemine dikkati çekti. 2 bin 500 kişiye mektup gönderdiklerini belirten Karadağ, riskli durumları olduğunu düşündükleri bu kişilere gelip kanser taramasını yapmaları çağrısında bulunduklarını söyledi.
    
Karadağ, mektupta 50 yaşın üstündeki kadınlardan meme, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanseri; 50 yaşın üzerindeki erkeklerden kalın bağırsak kanseri; 30 yaşın üzerindeki kadınlardan ise rahim ağzı kanseri ile ilgili mayıs ayı sonuna kadar tarama yapmalarını istediklerini aktardı.
    
Mektup gönderilen kişileri aile hekimlerinden alınan bilgilere göre belirlediklerini anlatan Karadağ, sonbaharda bir gruba daha mektup göndereceklerini ifade etti.
    
Merkeze, meme, rahim ağzı, kalın bağırsak ve prostat kanseri gibi kanser türlerinin taraması ve kontrolü için düzenli olarak gelenlerin olduğunu kaydeden Karadağ, hiçbir risk taşımasa bile insanların kontrollerini yaptırmaları gerektiğini dile getirdi.
    
Karadağ, ''Kanserin ne zaman, kime geleceği hiç belli değil. Açıkçası buna sebep olan bazı riskli durumlar var ama hiçbir şey olmasa bile kanser olan insanlar var. Amacımız erken teşhisi sağlamak ve tedavilerini mümkün kılmak. Çünkü erken teşhis edilirse kanserlerin bir çoğu tedavi edilebiliyor'' dedi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.