Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
DÜNYA »
HSBC 2 bin 217 Kişiyi İşten Çıkaracak
İngiliz HSBC bankası, küresel çapta maliyetlerini azaltma kapsamında İngiltere'de 2 bin 217 çalışanını işten çıkarıyor.
288 bin Çalışanı Var

LONDRA (AA) - BBC'nin haberine göre, HSBC Bank, 3 bin 100'den fazla görev alanının kapatılarak, yeni görev alanlarının belirleneceğini ve bunun sonucu 2 bin 217 çalışanın işine son vereceğini açıkladı.
    
Açıklamada, işten çıkarılacakların büyük bölümünün üst ya da orta yönetici konumunda, sadece küçük bir bölümünün müşteriyle yüz yüze gelen çalışanlardan oluştuğu, işten çıkarmalar nedeniyle şube kapatılmayacağı belirtildi.
    
HSBC Bank Üst Yöneticisi (CEO) Brian Robertson, ''Yönetim ve bürokrasi katmanlarını azaltmak adına İngiltere'de HSBC'nin yeniden yapılandırılması konusunda zor bir karar aldık. Bu değişiklikler, geçen yıl mayıs ayında açıkladığımız stratejide belirttiğimiz gibi etkinliğimizi artıracak ve değişen düzenleyici ortam karşısında karlılığımızı sürdürmemizi sağlamaya katkıda bulunacak'' dedi.
    
İngiltere'nin en büyük isçi sendikası Unite, işten çıkarmalara karşı kampanya başlatacağını bildirdi.
    
Unite yetkilisi David Fleming, geçen yıl HSBC'nin 13,8 milyar sterlin kar ettiğine gönderme yaparak, ''Çalışanlara yapılan bu korkunç muameleyi haklı çıkaracak birşey yok'' dedi.
    
Fleming, ''Bankanın tasarruf etmek için binlerce kişiyi işten çıkarması gerektiği iddia edilirken grubun CEO'su Stuart Gulliver'in 8 milyon sterline ev alması riyakarlığı istihdamı etkilememeli'' diye konuştu.
    
HSBC Bank daha önce, yılda 3,5 milyar sterlin tasarruf etmek amacıyla küresel çapta 30 bin kişinin işine son verileceğini bildirmişti.
    
Geçen yıl 7 bin kişiyi işten çıkaran bankanın 288 bin çalışanı bulunuyor.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.