Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SAĞLIK »
Boşanmadan Önce Belediyeye...
Malatya Belediyesi'nin açtığı ''Aile Danışma ve Destek Merkezi''nde, boşanma aşamasına gelen ailelere psikolojik destek sağlanacak.
Sınava Girecek Çocuklar İçin de Motivasyon

MALATYA (AA) - Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Abdullah Gül Parkı içinde belediyenin kurduğu Aile Danışma ve Destek Merkezi'ni basın mensuplarıyla birlikte gezdi.
    
Çakır, burada yaptığı konuşmada, amaçlarının sağlıklı ailelerle sağlıklı toplum oluşturmak olduğunu belirterek, kurdukları merkez ile ailelerin sorunlarına birlikte çözüm bulmaya gayret edeceklerini söyledi.
    
Atıl vaziyetteki bir binayı değerlendirerek Aile Danışma ve Destek Merkezi kurduklarına işaret eden Çakır, ailelere boşanma aşamasına gelmeden danışmanlık hizmeti vereceklerini vurgulayarak, ''Bu amaçla burada Malatya Belediyesi olarak bir uzman ekip oluşturduk. Burada çok değerli hocalarımız, danışmanlarımız var. 6 uzman kadrosunun yanı sıra ihtiyaca göre dışarıdan uzman destekleri de alacağız'' dedi.
    
Merkezin, anne, baba ve çocuk arasındaki diyaloğu artırmayı hedeflediğini anlatan Çakır, boşanma sonrasında da eşlere ve çocuklara psikolojik destek de vereceklerini kaydetti. Boşanma aşamasına gelmiş bütün ailelere ulaşmak istediklerine dikkati çeken Çakır, ''Ailelerin bu noktaya gelmesinin önüne nasıl geçebiliriz, bunu nasıl önleyebiliriz, boşanmaları en aza nasıl indirebiliriz, bu konuda kapsamlı çalışmalar yapacağız'' diye konuştu.
    
Çakır, belediye olarak son yıllarda bütün mahallelerde 14 çok amaçlı sosyal tesis, 3 adet de semt konağı projesi başlattıklarını belirterek, 2 semt konağının hizmete girdiğini söyledi.
    
Aile Danışma ve Destek Merkezi'ne benzer sosyal hizmetleri bu mahallelerdeki ilgili tesise giderek vereceklerini bildiren Çakır, çeşitli sınavlara girecek çocuklara da sınav öncesi motivasyonu sağlayacak çalışmalar yapacaklarını aktardı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?






İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.