Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SAĞLIK »
KKKA - Malatya'da 3 Vaka
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yaşar Bayındır, çiftçilerin tarlaya giderken keneden korunmak için açık renkli ve vücudun her yerini kapatan kıyafetler giymelerini önerdi.
Tarlaya-Bahçeye Giderken Aman Dikkat

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Ahmet Yesevi Salonu'nda düzenlenen ve Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'in de katıldığı konferansta konuşan Bayındır, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında bilgiler verdi.
    
Hastalığın özellikle kırsal kesimde yaşayanlarda daha çok görüldüğünü belirten Bayındır, çiftçilerin, sağlık çalışanlarının, veteriner hekimlerin, kasapların, askerlerin ve laboratuvar çalışanlarının kene tutunmasına karşı dikkatli olması gerektiğini belirtti.
    
Çiftçilerin tarlaya giderken açık renkli ve vücudun hiçbir yerini açık bırakmayacak şekilde giyinerek tedbirler alması gerektiğini anlatan Bayındır, böylece kenenin vücuda girmesinin engellenebileceğini ifade etti.
    
Kenenin vücuda tutunduğunda hem deriyi inceltecek hem de tutunduğu bölgenin uyuşmasını sağlayacak bir sıvı salgıladığını anlatan Bayındır, bu nedenle insanların kene tutunduğu anda fark edemediklerini belirtti.
    
Hastalığın tükürük ve kan yoluyla insandan insan bulaşabileceğini hatırlatan Bayındır, bu nedenle sağlık çalışanları arasında hayatını kaybedenler olduğunu hatırlatarak, sağlıkçıların mutlaka korunarak hizmet vermesi gerektiğini vurguladı.
    
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Özer de hastalığın ilk kez 12. yüzyılda görüldüğünü kaydetti. Bu nedenle kenelerin başka ülkelerden gönderilmesi gibi söylentilerin çok mantıklı olmadığını dile getirdi. Malatya'da 2005 yılına kadar hiç vaka görülmezken, bu tarihten sonra giderek artan oranda vakalar görüldüğünü belirten Özel, 2011 yılında 6 vaka, bu yıl da 3 vaka görüldüğünü bildirdi. Özel, vakalardaki artışın panik oluşturabilecek bir durum olmadığını da sözlerine ekledi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.