Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
RÖPORTAJ »
Asker'den Rektör'e Talimat Geldi !
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Mayıs 1999'da Malatya'da yaşanan başörtüsü olaylarının, darbeye zemin hazırlamak için karanlık eller tarafından tertiplendiğini söyledi.
Mustafa Şahin Bugün'e Konuştu

28 Şubat'ta Malatya'da yaşanan başörtüsü olayları nedeniyle idamla yargılanan AK Parti milletvekili Mustafa Şahin BUGÜN'e konuştu.

Şahin, o dönemde Ergenekon ve Balyoz sanıklarının şehirden çıkmadığını hatırlatırken "Tanımadığımız bilmediğimiz kişiler, esnafı dolaşıyor, halkı kışkırtıyordu" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Mayıs 1999'da Malatya'da yaşanan başörtüsü olaylarının, darbeye zemin hazırlamak için karanlık eller tarafından tertiplendiğini söyledi. Şahin, başörtülü öğrencilerin İnönü Üniversitesi'ne alınmaması ile başlayan ve cuma günleri devam eden olaylar nedeniyle, idamla yargılanan 52 kişiden biri. Katılmadığı bir eylemde yönetici olmaktan dolayı bir yıl idamla yargılandı ve sonunda beraat etti.

İŞKENCE GÖRDÜM

Olayların yaşandığı cuma günü gece yarısı gözaltına alındığını ve gözleri bağlanarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğünü belirten Şahin, "Burada bir hafta tutuldum. Elektrik verilmesi dahil bir çok işkenceye maruz kaldım. Ben olayların olduğu gün işyerimden dışarı bile çıkmamıştım. Ben olayların olduğu gün işyerimden
dışarı bile çıkmamıştım. Beni neden aldınız diye sorduğumda, 'Siz olayların potansiyel yöneticisi ve yönlendiricisisiniz' dediler" şeklinde konuştu.

Şahin, idamla yargılandığını ve davanın bir yıl sürdüğünü belirterek, "Beni idama mahkum etseler şeref duyardım. Darbecilerin idam ettiği Adnan Menderes ve arkadaşları bugün halkın gönlünde ama o zülümü işleyenler milletin vicdanın da mahkumlar" dedi.

İNGİLİZ AVUKATLAR ŞAŞIRDI

Yargılamaların devam ettiği dönemde İngiltere kraliyet avukatları ile Birleşmiş Milletler’den avukatların davayı takip ettiğini hatırlatan Şahin, “Davayı takip eden avukatlar ‘bir bez parçası yüzünden idamla yargılama olur mu’ diye hayrete düşmüş” ifadelerini kullandı. Şahin, askerin sahibi olduğu dershaneyi ‘gidilme yecek’ listesine aldığını vurgularken ayakkabı fabrikasının satış yaptığı kurumlara baskı yapıldığını dile getirdi.

GİZLİ ELLER TERTİPLEDİ

Olaylar okulların kapanmasına kısa bir süre kala başörtülü öğrencilerin dönemin Rektörü Ömer Şarlak’ın talimatıyla asker tarafından üniversiteye alınmamasıyla başladı. Askerin olayları bastırmak için şehre girmesiyle mayıs ayının son cuma günü sona erdi.

İlk tepkinin öğrenci velilerinden geldiğini belirten Şahin, “Daha sonra anlaşılmaz bir hal aldı. Tanımadığımız bilmediğimiz kişiler esnafı dolaşıp eyleme davet etti. Köylere afişler astılar. Halkı kışkırtmaya çalıştılar. Olaylar sırasında tepkileri mecrasından çıkarmaya yönelik provokasyon yaptılar. Bugün bakınca olayların arkasında darbe meraklılarının olduğunu görüyoruz” dedi.

 28 ŞUBAT'TA KOMŞUM KAYBOLDU

28 Şubat günü evinin alt katında oturan dönemin İslami Dayanışma Vakfı Başkanı Yüksek Mimar İsmail Özer’in kaybolduğunu belirten Şahin, iki gün sonra Ankara Kalecik’te ortaya çıktığını ifade etti.

Şahin, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden aldığı Özer’in akli melekelerini yitirdiğini anlattı. Şahin, “Çok sürmedi 5. kattan düşerek hayatını kaybetti” dedi.

Ergenekon, Balyoz gibi davalardan yargılanan kişilerin o dönemde İnönü Üniversitesi’nden çıkmadığını hatırlatan Şahin, şöyle devam etti: “Rektör Fatih Hilmioğlu’nun ‘yüzde 95 ile gelseler bile iktidar olamazlar’ sözünü hatırlayın. Cumhuriyet mitinglerine öğrencilerin taşınmasını hatırlayın.

Ergenekon, Balyoz sanıklarının ve ulusalcıların üniversitede verdikleri konferanslara bakın. Bunların tümü insanları tahrik etmeye ve siyasi iktidara karşı bir darbenin zeminini hazırlamaya yönelik çalışmalardı.” Malatya’nın 1977 yılından sonra muhafazakar kimliği ile dikkat çekmeye başlayan bir il olduğunu dile getiren Şahin, bu nedenle hedef seçildiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun 1978 yılında bombalı paketle şehit edilmesiyle başlayan süreçte her zaman Alevi-Sünni çatışmasına sokulmak istendiğini sözlerine ekledi.

SİVİL BÇG'NİN MİMARI DİNLENİLECEK

TBMM Darbe veMuhtıraları Araştırma 28 Şubat Alt Komisyonu, bu hafta sivil BÇG’nin mimarı olarak bilinen Başbakanlık eski Müsteşarı Yaşar Yazıcıoğlu’nu dinleyecek.

Batı Çalışma Grubu’nun (BÇG) devamı niteliğindeki Başbakanlık Takip Koordinasyon Kurulu’nun (UTKK) başkanlığını yapan, Yazıcıoğlu, çarşamba günü komisyona gelecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen28Şubat soruşturmasında Başbakanlık bünyesinde kurulan UTTK’nın imzasız mektupları ihbar olarak kabul ederek itfaiyecilerden bürokratlara, öğretim görevlilerine kadar binlerce kişiyi takip ettiği ortaya çıkmıştı.

Yapılan fişlemeler hakkında karargaha UTTK aracılığıyla sivillere ilişkin bilgi verildiği deşifre olmuştu. Kurul, valileri Ankara Grubu’na izlettirmiş,dernek, vakıf, özel okul, yurt, pansiyon, dershaneler ve YAŞ mağdularını takibe aldırmıştı.

Yazıcıoğlu, bir süre önce28Şubat’ınABD Dışişleri Bakanlığı’nın gönderdiği‘çok gizli’ bir yazıyla başladığını öne sürmüştü. Yazıcıoğlu, yasak kalktığı takdirde elindeki gizli belgeleri açıklamaya hazır olduğunu açıklamıştı.

ÇETİN ÇİFTÇİ - GÖKHAN ÖZDAĞ - BUGÜN GAZETESİ

 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.