Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
KÜLTÜR »
Malatya'da ''Çin İşi'' Sergi
''Türkiye'de 2012 Çin Kültür Yılı'' etkinlikleri çerçevesinde Malatya'da ''Guangzhou Halk Kültürü Sergisi'' açıldı.
Anemon Otelde Ziyarete Açıldı

MALATYA (AA) - Anemon Otel'deki serginin açılışına, Malatya Valisi Vasip Şahin, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Xianing Wang, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Türk-Çin Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Tan Ataç ile Çin ve Malatya'dan çok sayıda davetli katıldı.
Serginin açılışında konuşan Vali Şahin, Türklerle Çinliler arasında asırlardır kültürel ve siyasi ilişkiler bulunduğu söyledi.
Çin'in dünyada ekonomik alanda gittikçe söz sahibi olmaya başlayan büyük bir ülke olduğunu ifade eden Şahin, Çin'in Türkiye ve Malatya'ya olan ilgisinin artmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Maslahatgüzar Xianing Wang ise serginin Türk-Çin Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği ile Malatya Belediyesi'nin çabalarıyla başarılı bir şekilde açıldığını belirterek, emeği geçenlere büyükelçilik adına teşekkür etti.
Çin kültürünün tanıtımı için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Wang, serginin Ankara ve Denizli'de de açılacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından protokol üyelerine, Guangzhou kültürüne özgü kuşaklar takıldı ve kurdele kesilerek sergi açıldı. Vali Şahin ile beraberindekiler sergiyi gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Protokol üyeleri, geleneksel kıyafetler giyen Çinlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.