Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
Avrupa Birliği Bakanı Malatya'da
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve 9 BDP'li milletvekiliyle ilgili olarak: ''Olur da bir ceza alırlarsa cezaları da milletvekillikleri bittikten sonra gerçekleşir'' dedi.
Gündemi Değerlendirdi

MALATYA (AA) - Bağış, Malatya Valiliği ziyaretinde, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile BDP'li 9 milletvekilinin dokunulmazlık dosyalarına ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Bağış, fezlekelerin Meclis'in gündemine alındığında gerekli değerlendirmelerin yapılacağını söyledi.
    
Meclis'in adı geçen vekillerin dokunulmazlığını kaldırmasının, milletvekilliklerinin biteceği anlamına gelmediğini, milletvekili olarak yine yasama faaliyetlerine katılacaklarını ifade eden Bağış, şöyle konuştu:
    
''Bir yandan da davalarıyla ilgili kendilerini savunma hakkına kavuşmuş olurlar. Olur da bir ceza alırlarsa cezaları da milletvekillikleri bittikten sonra gerçekleşir. Buna yönelik işi çok da fazla büyütmenin bir anlamı yok. Bugün mecliste kendi dokunulmazlığının kaldırılmasını talep eden çok milletvekili var. Bu konuda toplumsal bir talep var. Herkesin Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olduğu bilinciyle hareket etmesi lazım. Bu ülkede bir şehit haberi geldiği zaman hepimizin yüreği yanıyor. Bu hassasiyeti herkesin taşıması gerekir. Türkiye'nin kaldıramayacağı, toplumsal vicdanın kabul edemeyeceği görüntüleri bir daha yaşamamayı ümit ediyorum.''
    
    
-''(Patriot talebi) Bu da bir güvenlik tedbiridir''- 
     
Türkiye'nin NATO'dan Patriot talebinin hatırlatılması üzerine de Bağış, kendi bakanlığının ilgi alanına giren bir konu olmadığı için bilmediğini belirtti.
    
Türkiye'nin 60 yıldır NATO'nun üyesi ve NATO'nun en büyük askeri gücüne sahip üyesi olduğunu hatırlatan Bağış, ''NATO üyeliği çerçevesinde Kore'de şehit vermişiz, Kosova'da, Bosna Hersek'te, Somali'de, Afganistan'da, Lübnan'da, dünyanın dört bir yanında çok farklı çabalarımız olmuş. Bu kadar özverili bir NATO üyesi ülkenin güvenliği açısından, geleceğe yönelik emin adımlarla ilerleyebilmesi açısından tabi ki her türlü koruyucu mekanizmalarla donatılması gerekir. Bu da bir güvenlik tedbiridir'' diye konuştu.
    
    
 -Okullarda kıyafet serbestliği- 
     
Bakan Bağış, okullarda kıyafet serbestliğine yönelik değişiklikle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine de, kararın çok doğru ve yerinde olduğunu düşündüğünü belirtti.
    
Bunun, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) standartlarında bir ülke olması yolunda atılmış önemli bir karar olduğunu değerlendiren Bağış, ''Bugün AB üyesi ülkelerde, üyesi olmaya çalıştığımız AB'de öğrencilerin tek tip kıyafetle, üniformayla, tek tip zihniyetle yetiştirildiği başka bir ülke yoktur. Onlar farklı rejimlerin uygulamalarıdır. Türkiye de çok şükür o eski kalıplarından kurtuluyor. Özgürlüğü simgeliyor. Türkiye'de eskiden her şeyi kısıtlayan bir anlayış vardı. Şimdi mümkün olduğu kadar vatandaşın önünü açan, özgürlük alanını genişleten bir anlayış var. Bunun son derece yerinde bir karar olduğuna inanıyorum'' ifadelerini kullandı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.