Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SAĞLIK »
Sağlıkta Dönüşüm ve Sağlık Turizmi
Öznur Çalık: ''Sağlıkta yapılan reformaların herkese faydası dokundu. Sınır tanımadık.''
MÜSİAD Evsahipliği Yaptı

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ''Sağlıkta yapmış olduğumuz reformlar herkese, tüm insanlara dokundu. Yeşil kartlı hastadan en yüksek gelir seviyesindeki insanlara kadar sınır tanımadık'' dedi.
    
Milletvekili Çalık, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sağlık Sektör Kurulu'nca düzenlenen ''Sağlıkta Dönüşüm Süreci ve Sağlık Turizmi'' konulu Türkiye İstişare Toplantısı'na katıldı.
    
MÜSİAD Malatya Şubesi'nin ev sahipliğindeki toplantıda konuşan Çalık, bir sağlıkçı olarak sağlıkta yaşanan değişimden gurur duyduğunu dile getirdi. Dönüşümün hem dünyada hem de Türkiye'de gururla adından söz ettirdiğini belirten Çalık, herkesin ''yapılamaz'' dediğini başardıklarını ifade ederek, ''Sağlıkta yapmış olduğumuz reformlar herkese, tüm insanlara dokundu. Yeşil kartlı hastadan en yüksek gelir seviyesindeki insanlara kadar sınır tanımadık'' diye konuştu.
    
Türkiye'de anne bebek ölümlerinin önlenmesinde önemli bir yol katedildiğini vurgulayan Çalık, ''Anne ölümlerinde 100 binde 15'lere inmiş vaziyetteyiz. Dünya Sağlık Örgütü'nün 2025'te 100 binde 19'a iner dediği orana 2011 itibariyle ulaştık. Bebek ölümlerinde binde 7,7 inanılmaz bir oran. Gelişmiş ülkelere gidiyoruz, herkes tarafından bu çalışmalar model alınmak isteniyor'' dedi.
    
Malatya'nın özellikle organ nakli konusunda önemli mesafeler katettiğini belirten Çalık, Türkiye'nin bütçesi görüşülürken de buradaki çalışmaların örnek gösterildiğini anlattı.
    
Kentin sağlık turizminin başkenti olması gerektiğini dile getiren Çalık, hem üniversite hastanesi hem devlet hastaneleri hem de özel hastanelerin bu konuda rekabet içinde olduğunu, bu rekabetin başarı getireceğine inandığını söyledi.
    
Malatya'nın sağlık alanında 2023'te tercih edilen bir merkez olması gerektiğini ifade eden Çalık, kentin sağlık alanında 12. sırada olduğunu ve ilk 3'e girmesi gerektiğini belirtti.
    
Vali Vasip Şahin ise sağlığın herkesin üzerinde önemle durduğu konulardan biri olduğunu söyledi. Son 10 yılda sağlık konusunda şikayetlerin önemli ölçüde azaldığını, memnuniyetlerin de arttığını gördüğünü anlatan Şahin, sağlık çalışanları ile sağlık alanındaki değişim, dönüşüm sürecinin buna ciddi katkısı olduğunu kaydetti. Şahin, hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür etti.
    
Açılış konuşmalarının ardından, Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Tokaç'ın moderatörlüğünde, Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanı Dr. Dursun Aydın, Ekonomi Bakanlığı Devlet Yardımları ve Ar-Ge Dairesi Başkanı Özge Dumlupınar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Koordinatörü Muhittin Yıldırım ve Hospitadent Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selvi'nin katılımıyla, sağlık alanındaki değişim ve sağlık turizminin geliştirilmesi için yapılabileceklerin anlatıldığı panel gerçekleştirildi.
    
Konuşmacılar, alanlarıyla ilgili mevzuatlar ve yapılan çalışmaları sunumlar eşliğinde anlattı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.