Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
KÜLTÜR »
'Akşam Yemeklerini Birlikte Yiyin'
Malatya Belediyesi tarafından ''Aile Evden Gidiyor'' konulu konferans düzenlendi.
'Boşanmaların Nedeni İlgisizlik'

MALATYA (AA) - Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Belediye Konferans Salonu'ndaki programın açılışında yaptığı konuşmada, toplumun huzurlu ve istikrarlı olması için aile yapısının güçlü olması gerektiğini söyledi.
    
Gelişen teknoloji karşısında aile yapısını ve çocukları korumanın zorlaştığını dile getiren Çakır, bu konuda tedbir alınması gerektiğini belirtti. Belediye olarak aile ve çocuk eğitimine önem verdiklerini anlatan Çakır, şunları söyledi:
    
''Eğitime verilen değer, bir toplumun geleceğinin şekillenmesine verilen değerdir. Malatya Belediyesi olarak bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Okuma merkezlerimizde bin 600 dolayındaki evladımıza eğitim veriyoruz. Aile Danışma Merkezimizde yüzlerce aileye ulaşarak sorunlarının giderilmesi, anne, baba ve çocuk ilişkilerinin daha sağlıklı bir yapıya oturtulması anlamında elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz.''
    
Çakır'ın konuşmasının ardından Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Özsoy, konferans verdi.
    
Gelişen teknoloji karşısında ailenin ve çocukların karşı karşıya kaldığı tehlikeleri anlatan Özsoy, ailenin sağlıklı bir temele oturtulabilmesi için aile bireylerinin iletişime büyük önem vermesi gerektiğini vurguladı.
    
 İnsanların aileleriyle geçirdiği zamanların, hayatlarındaki en değerli zamanlar olduğuna işaret eden Özsoy, günümüzde insanların bir arada, ancak beraber olamadıklarını kaydetti.
    
Ailelere özellikle akşam yemeklerini birlikte yemelerini öneren Özsoy, ''Teknoloji geliştikçe insanlar yalnızlaşıyor. Yapılan araştırmalar dünya genelindeki boşanmaların yüzde 40'ının ilgisizlik nedeniyle gerçekleştiğini ortaya koyuyor. Aile içerisindeki saygı büyük önem arz ettiğinden karşılıklı hitaplara dikkat edilmesi gerekir'' şeklinde tavsiyelerde bulundu.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.