Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
KÜLTÜR »
Arapgirli Ünlü Mimarın İTÜ'deki Proje Sergisi
Arapgirli ünlü Mimar Sedat ÇETİNTAŞ'ın Röleve ve Projelerinden oluşan sergi İstanbul'da Taksim yakınlarında bulunan İTÜ Taşkışla Binası'nda ziyarete açıldı.
Arapgirli Ünlü Bir Mimar

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Mimarlık Fakültesi Dekanlığı tarafından hazırlanan Arapgirli mimarımız Sedat ÇETİNTAŞ'ın Röleve ve Proje Sergisi Taksim yakınlarındaki Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası'nda 102 No.lu salonda ziyaretçilerle buluşuyor.
 
Halka açık olan ve ücretsiz olarak gezilebilen salonunda ünlü mimarın seçilen bazı eserleri sergileniyor.
 
Sedat ÇETİNTAŞ 1954 yılında Arapgir dernedğinin logosunu da çizmişti.
 
İTÜ Mimarlık fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Ayla ÖDEKAN,  Sedat ÇETİNTAŞ'ın yaptığı çalışmalarla ilgili bir kalın kitap hazıladığı, bu çalışmalar sırasında akrabalarına ulaşıp bilgi edinilmeye çalışıldığı ancak Çetintaş'ın hiç evlenmemiş oluşu ve akrabalarına ulaşılamayışı, hakkındaki bilgilerin kısıtlı kalmasına neden olmuş.
 
ÇETİNTAŞ, İTÜ Mimarlık bölümünde öğrenciyken Çanakkale Savaşı'na gidip gazi olarak döner ve sonrasında okuluna devam eder. Mimarlar içinde önemli ve restorasyon konusunda dünyaca ünlü bir şahsiyettir.
 
Arapgirimizin değerlerinde olan Sedat ÇETİNTAŞ ile ilgili daha kapsamlı çalışmalar yapılması bekleniyor.
 
Kaynak: Sakine BOZTEPE
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.