Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
EKONOMİ »
Esenlik 13 ton Özel Poşet Kullandı
Malatya Belediyesi'ne bağlı Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, süpermarket zincirinde bir yılda 13 ton biyobozunur poşet kullandı.
13 ton Özel Poşet Kullanıldı

MALATYA (AA) -  Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Erhan Soylu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirket olarak 1,5 yıl öncesine kadar süpermarket zincirlerinde naylon poşet kullandıklarını söyledi.
    
Kentin temizliğini de Esenlik'in üstlendiğini kaydeden Soylu, ''Katı atıkları bertaraf tesisine götürüp orada ayrıştırmaya tabi tutuyorduk. Geri dönüşüme gidecek olanları ayırıyorduk. Ancak yine de naylon poşetlerin belli bir kısmı doğaya atıldığından zarar veriyordu. Bunları da bildiğimiz için 1,5 yıl önce süpermarketlerimizde biyobozunur poşetleri kullanmaya başladık. 3'ü il dışında 28 market zincirimizde yılda 13 ton biyobozunur poşet kullandık. Oysa daha önce yılda 25 ton naylon poşet kullanıyorduk'' diye konuştu.
    
Kullanılan poşet miktarının da nerede ise yüzde 50 oranında azaldığını belirten Soylu, ''Bu doğaya daha az poşet gitmesi anlamına geliyor'' dedi.
    
Biyobozunur poşetlerin doğada 24 ayda kaybolduğunu anlatan Soylu, naylon poşetlerin ise nerede ise 100 yıl kaldığını kaydetti.
    
Esenlik'in süpermarketlerine günlük 20 binin üzerinde müşteri girdiğini anlatan Soylu, şöyle konuştu: 
''Sadece kar bazlı çalışan bir firma değiliz. Sosyal sorumluluklarını da önemseyen bir şirketiz. Doğanın korunmasını, gelecek kuşaklara daha sağlıklı, temiz bir çevre bırakmayı kendimize bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. O nedenle biyobozunur poşet uygulamasına bir an önce geçtik. Yılda 20-25 tonluk bir poşetin doğaya bırakılması çok büyük zarar. Bu zararın önlenmiş olması çok önemli.'' 
    
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.