Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SAĞLIK »
Kursiyerlere Kanser Taraması
Malatya’da, bir kursa katılan kadınlara kanser testi yapıldı. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kanser Erken Teşhis Merkezi (KETEM), Halk Eğitim Merkezi ve Işık Kadınlar Derneği işbirliğiyle 20 kadına kanser testi yapıldı.
KETEM de Kanser Taraması

MALATYA (İHA) - KETEM sorumlu doktoru Serpil Kaya Karadağ, KETEM olarak geçen günlerde Taştepe Mahallesi’nde vatandaşlara yönelik eğitim yaptıklarını belirterek "Bugün o eğitime katılan bayanların muayene ve testleri yapılacak. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, KETEM, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yapılan tarama çerçevesinde meme filmleri çekilecek, rahim ağzı testleri yapılacak. 50 yaş üstü bayanların kalın bağırsak kanseri konusunda testleri yapılacaktır” dedi. Karadağ, bu tür testlerin rahim ağzı ve meme kanserini ortaya çıkarma bakımından önemli olduğunu söyledi.
Işık Kadınlar Derneği’nden Meryem Yüzer de, Işık Kadınlar Derneği olarak "kolumda altın bilezik var projesi" kapsamında dikiş ve mefruşat kursu açtıklarını belirterek şunları söyledi:
 
"Kursumuza katılan 20 bayan, bugün KETEM’de taramadan geçirilecek.” Meryem Yüzer, kadınların KETEM’e getirilmesini sağlayan Malatya Belediyesi’ne de teşekkür etti.
Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Müzeyyen Ekici ise, “Hedefimiz kursiyerleri her alanda eğitmektir. Bu amaçla kuruluşlarla işbirliğine giriyoruz. Kursiyerlerimizi bugün sağlık testinden geçireceğiz” dedi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.