Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
"Cumartesi Günü Hastalanmayın"
CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar, Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Sağlar'dan "Özal'ın Ölümü" ile İlgili Açıklama

MALATYA (İHA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen “Uğur Mumcu ve Faili Meçhuller” konulu konferansa katılan CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar, "13 vasıtayla dolaşan ve ambulansının içerisinde de kalp ameliyatı geçirdikten sonra Amerika’dan getirilen tam teşekküllü, ameliyatta yapılmak üzere cihazların bulunduğu bir ambulansla dolaşmaktadır. Ama her ne hikmetse bunların hiçbiri yoktur. En yakın dostları olan doktorlardır. Ve Özal, karga tulumba, eski bir araçla önce GATA’ya sonra da yol değiştirerek, Hacettepe Üniversitesi'ne götürülmüştür. Burası karışıktır. Ama şunu söyleyeyim; asıl bakılması gereken suikasttır. O unutturulmaya çalışılıyor. Ama bu ölümü doğrultusunda kamuoyu daha fazla yönlendirilmeye çalışılıyor. Ben şunu çıkarıyorum arkadaşlar; cumhurbaşkanı olsanız da, Cumartesi günü hastalanmayın. Suikast çok önemlidir. Özal'ın suikastının araştırılması gerekiyor" dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Paris'te infaz edilen 3 kadın PKK’lıdan Sakine Cansız’ın evine taziye ziyaretinde bulunmasına da değinen Sağlar, “En insani hareket... 3 kişi hunharca öldürülmüş, milyonlarca insan ayakta, yüz binlerce insan, insan olmanın getirmiş olduğu duygularla tepki içerisinde ve bir cenaze var. Taziye evine giden Hüseyin Aygün’ü bahane ederek CHP ile oynamaya kalkıyorlar. Olay basit; insani görev... Yanı başınızda sevmeseniz, katil olduğunu bilseniz, hırsız olduğunu bilseniz, komşunuz ölse de ilk koşacak sizsiniz. Bizim inancımız ve ideolojimiz budur. İnsanın acısını paylaşmaktır. Ama bunu anlamıyorlar” diye konuştu. Sağlar, gazeteci Uğur Mumcu'nun öldürülemediğini, düşüncelerinin yok edilemediğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Uğur Mumcu’nun anısına buradayız. Uğur Mumcu ölmedi ve onu katlettiklerini zannediyorlar. Ama bir insan 20 yıl boyunca düşünceleriyle, sözleriyle hala taze ise, burada Uğur Mumcu’yu anan çok değerli genç kardeşlerimiz Uğur Mumcu adına şiirler okuyup, mumlar yakıyor ve Uğur Mumcu’yu biliyorlarsa, onu öldürememişler demektir. Uğur Mumcu'nun düşüncelerini yok edememişler demektir.”

Ocak ayını 12 Eylül’den sonra sevmediğini kaydeden Sağlar, “Ocak aylarını sevmiyorum. Ben 6 Ocak’ta doğdum. Benim için çocukluğum ve gençliğimde Ocak ayı çok güzeldi ve bu ayı severdim. Anam babam doğum günümde alamadıklarını bana hediye ederlerdi. Ama 12 Eylül’den sonra Ocak ayını artık sevmiyorum” diye konuştu.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, “Faili meçhul cinayetler, karanlık olaylar ülkemizin yıllar içinde yaşadığı en önemli problem yumağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cinayetlerden en önemlilerinden biri de şüphesiz Uğur Mumcu cinayetidir” ifadelerini kullandı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Türkiye uzun yıllardır siyasi cinayetlerin işlendiği ancak bu cinayetleri işleyenlerin bulunamadığı ya da cezasız kaldığı bir ülke görünümündedir. Ülkemiz bu katliamlarla, ölümlerle yüzleşmediği sürece bunlar bizim için utanç kaynağı olmaya devam edecektir” dedi.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programı ilçe ve belde belediye başkanları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda partili izledi.
(FD-SO-OK-Y)
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.