Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
Milletvekili Şahin, Hasırcı’yı Ziyaret Etti
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, beraberindeki partililerle birlikte Battalgazi ilçesine bağlı Hasırcı beldesini ziyaret etti.
Bu Bölge Farklı Bir Atmosfere Dönüşecek

MALATYA (İHA) - Şahin, Hasırcı Belediye Başkanı Mehmet Tav ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlar hakkında istişarelerde bulundu.

Şahin, burada yaptığı konuşmada Battalgazi Tacan atış alanının ikinci üniversite yapılması için kanun teklifi verdiklerini ve bu taleplerinin olumlu karşılanacağını umduklarını söyledi.
 
Milletvekili Şahin, "30 bin'den fazla öğrencinin eğitim gördüğü yaklaşık 37 yıllık bir üniversitemiz var diyerek "Bu üniversiteye ilaveten ikinci bir üniversitenin de ideal bir yer olması sebebiyle Tacan atış alanına yapılmasını istiyoruz. Bundan 60-70 sene evvel yapılan uçakların atış yapmış olduğu mekanlar daha önceleri şehrin uzağında yer alan kesimlerdi ama şu anda buraların yerleşim birimi içerisinde kalması hasebiyle hem Hasırcı, Boran, Toygar,Battalgazi,aşağı tarafta yer alan yerleşim yerlerindeki insanlarımızın hayati tehlikesi olarak gündeme gelmekte idi. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.İnşallah kısmet olursa bu dönem eğer bununla ilgili bir çalışmayı yapabilirsek 15- 20 bin öğrencimiz eğitim görecekler.Üniversite öğretim elemanları, çalışanları ve öğrencileriyle bu bölgeye farklı bir atmosfere taşıyacaktır" şeklinde konuştu.
2014 seçimlerinden sonra Hasırcı beldesinin de mahalle statüsüne kavuşmuş olacağını hatırlatan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:
"Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nde adaptasyonla ilgili bir toplantı düzenlenmişti.Kocaeli'nde bu çalışma yıllardır yapılıyor. Şu anda bizim büyük şehir statüsünü elde etmiş olduğumuz bütün nitelikleri orda onlar yaşıyorlar.Kocaeli bizim için iyi bir örmek olacaktır. Belde belediyeleri mahalleye dönüştükten sonra alt yapının büyük kısmını büyük şehir belediyesi yapacak. Buna bağlı olarak da genel bütçeden almış olduğumuz payın yüzde 10' unu da mahalle olan köylerimize aktarmak zorunda.Büyük şehire yaklaşık 350 trilyon para aktarılacak.Bu payın da yüzde 10'u mahalleye dönüşen beldelerimize, köylerimize hizmetleri alsın diye, daha iyi bir noktaya taşınsın diye 30-35 trilyonluk bir rakam köylerimize verilecek. Bugüne kadar il özel idaresine aktarılan kaynağın bir hayli üzerinde olan bir rakam. AK Parti iktidarları olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda eksik görmüş olduğumuz kısımları onarmaya gayret gösteriyoruz. Bu işi laf olsun diye yapmıyoruz. Amacımız bugüne kadar işleyen bu çarkın yanlış olan kısımlarını onarmak, daha da düzenli bir hale getirmek. Vatandaşlarımıza hizmetin daha süratli etkin bir şekilde ulaşmasına vesile olmak."
Hasırcı belediye başkanı Mehmet Tav da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Şahin'e hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Şahin'e İl Başkan yardımcısı Gürbüz İsmet Yılmaz, il yönetim kurulu üyeleri Cumali Altıntop, Muharrem Çamurlu, Basri Mutlu, Battalgazi ilçe Başkanı Mehmet İlbak, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti.
(NA-AŞ-Y)
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.