Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
'Başbakana Malatyalıların Talebini İletiyorlar'
AK Parti İl Başkanlığı'nda 'Halk Günü' düzenlendi. Etkinliğe katılan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Silahlarını bırakana kadar teröristlerin üzerine bomba yağdırılmaya devam edilecek" dedi.
'Terör Örgütü Silah Bırakmak Zorunda'

MALATYA (İHA) - 'Halk Günü'ne; Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, partili yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.
Toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bölge illeri ile yaptığı toplantı hakkında bilgi vererek, "Biz Malatya’dan gittiğimiz için, Malatya ile ilgili sorunları paylaşmak ve özellikle de başlatılan çözüm süreci ile ilgili olarak Malatya’nın ve teşkilatın bakışının nasıl olduğu şeklinde hem fikrimizi almak hem de meseleleri konuşmak adına bizleri davet etmişti.
 
Bizler de başta milletvekillerimiz olmak üzere belediye başkanımız, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız olmak üzere davete icabet ettik.
 
Gerçekten de faydalı bir görüşme oldu. Orada çözüm süreciyle ilgili başlatılan sürece Malatyalılar gerçekten de olumlu olarak bakıyorlar. Teşkilat olarak her gittiğimiz yerde bu sürecin devam etmesi gerektiğini ve aynı zamanda terörle mücadelenin de devam etmesi yönünde bize ifade edilenleri, biz de Sayın Başbakanımıza aktardık" dedi.
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in TBMM’de yaptığı konuşmaya da tepki gösteren Tüfenkçi, "Mecliste yapmış olduğu konuşmayı gerçekten ibretle izlemiş olduk. Bu ifadeler bile CHP’nin arka planı ve zihin alt yapısının nerelerden geldiğini belirtmek adına önemlidir. Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi, bu sürece herkes katkı sunmalıdır" şeklinde konuştu.
Milletvekili Öznur Çalık da yapmış olduğu açıklamada, şunları kaydetti: "Terör örgütü silahları bırakmak zorundadır. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi çerçevesinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, silahlarını bırakana kadar teröristlerin üzerine bomba yağdırılmaya devam edilecek.
 
Geçmiş dönemde maalesef vatandaşlarımızı Alevi-Sünni, Kürt-Türk diye ötekileştiren uygulamalar olmuş. AK Parti iktidarları ile birlikte Türkiye’de asimilasyon politikalarına son verildi. Ana dilde savunmayı da meclisimizden geçirdik. Ama şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekir ki, Türkiye'nin resmi dili Türkçedir. Ana dildeki savunma da, başörtülü avukatların başörtüsü ile mahkemelerdeki savunmalara girmesi de, Türkiye'nin demokratikleşmesinin önündeki engellerdi ve bunlar kaldırıldı."
Milletvekili Çalık, Malatya’ya 4 tane yeni cezaevinin kurulacağını da söyleyerek, "2 tanesi orta güvenlikli L Tipi, biri yüksek güvenlikli ve biri de açık cezaevi olmak üzere 4 tane cezaevinin Akçadağ ilçesinde kurulması gündeme alındı ve yatırım programına konuldu. Bunların amacı insanların suç işleyip cezaevine konulması değil; şu anda mevcutta cezaevinde yaşayan insanlarımızın insan haklarının ihlal edilmemesi" diye konuştu.
Çalık, 4 cezaevinde de yaklaşık 2 bin personelin görevlendirileceğini aktardı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.