Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
TÜRKİYE »
Yüzme Bilmeyen Avcı Şişirdiği Poşetle Kıyıya Ulaştı
Tekirdağ’ın Hanoğlu köyü göletine avlanmaya giden 6 kişinin içinde bulunduğu kayığın batması sonucu 3 kişi suda kayboldu, 3 kişi ise kurtulmayı başardı. Yüzme bilmeyen 1 kişi şişirdiği poşetle kıyıya ulaşmayı başardı.
6 Kişiden 3'ü Kurtuldu

TEKİRDAĞ (İHA) - (ÖZEL) İstanbul’dan Tekirdağ’ın Muratlı ilçesi Hanoğlu köyü göletine ördek avlamaya gelen 6 kişinin içinde bulunduğu kayığın batması sonucu 3 kişi suda kayboldu, 3 kişi ise kurtulmayı başardı. Yüzme bilmeyen Volkan Yörük kayık içindeki şişirdiği poşetle kıyıya ulaşmayı başardı.
İstanbul’dan Tekirdağ’ın Muratlı ilçesi Hanoğlu köyü göletine ördek avlamaya gelen 6 kişinin bulunduğu kayık su alarak battı. Volkan Yörük, Hüseyin Aslantaş ve Engin Yiğit kendi imkanları ile gölden çıktı.
 
ARAMALAR SABAH DEVAM EDECEK
Gölette kayıp Murat Şentaş, Süleyman Yiğit ve Uğur Osman Ulutürk isimli 3 kişiyi arama çalışması başlatıldı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube dalgıçları gölde botlarla arama çalışması yaptı. Afet Koordinasyon İl Müdürlüğü ve jandarma ekipleri de yaya olarak göl çevresinde arama yaptı. Gecenin kararması ile birlikte ekipler arama çalışmasına son verdi. Aramaların sabahın ilk saatlerinde devam edeceği bildirildi.
 
KENDİ KURTULDU, AĞABEYİ VE YEĞENİ KAYIP
Yüzerek kıyıya çıkmayı başaran Engin Yiğit’in ağabeyi Süleyman Yiğit ve ablasının oğlu Murat Şentaş gölette kayboldu. Köy kahvehanesinde sobada ısınan Yiğit, ekiplerin ağabeyini ve yeğeni bulmak için çalıştığını söyledi.
 
YÜZME BİLMİYORDU, ŞİŞİRDİĞİ POŞETLE KURTULDU
Yüzme bilmediğini söyleyen Volkan Yörük, “Bot batınca hepimiz suya gömüldük. Yüzme bilmiyordum. Elime bir poşet geçirerek onu şişirdim. Göğsüme koyarak rüzgarın istikametine doğru gittim. Rüzgar beni kıyıya doğru itti. Kayık kıyıya 100 metre mesafede battı. Yüzme bilmediğim için 100 metreyi rüzgara karşı gitmeyi gözüme kestiremedim. Diğer istikamete doğru gittim.” dedi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.