Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
AK Parti İstişare Toplantısı Yapıldı
AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci’nin başkanlığında Akkoza Otel’de İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Başkanları ile istişare toplantısı düzenlenerek, istişarede bulunuldu.
Gündemdeki Konular Değerlendirildi

MALATYA (İHA) - AK Parti Malatya İl Teşkilatı ilçe başkanları ile istişare toplantısı yaptı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci’nin başkanlığında Akkoza Otel’de İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Başkanları ile istişare toplantısı düzenlenerek, istişarede bulunuldu. Aylık istişare toplantısında gündemdeki konuları değerlendirilerek 2014 yerel seçimlerine hazırlık konusunda İlçe başkanlarının hazırlıkları ve İlçelerin ve köylerin eksiklikleri konuşularak çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda bütün İlçe başkanları söz alarak gündemdeki konuları değerlendirdi ve taleplerini iletti.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci konuşmasında, geçen hafta Başbakan Erdoğan ile Ankara’da Doğu Anadolu milletvekillerinin yanı sıra belediye başkanları, il başkanları ve il genel meclisi başkanlarıyla yapılan toplantı hakkında teşkilata bilgi verdi.
 
Tüfenkci, "Bildiğiniz gibi 2014 yerel seçimlerine her geçen gün yaklaşıyoruz. Özellikle Mayıs-Haziran ayı itibari ile il ve ilçe teşkilatında çalışmalarımız hız kazanacaktır. Biz her yönüyle seçimlere eksiksiz bir şekilde hazırlanmak istiyoruz. Bu anlamda her arkadaşımız bugünden itibaren üzerine düşen görevi yerine getirerek seçim sürecinin alt yapı çalışmalarını başlatması gerekir. Kürt sorununun çözümüne yönelik çok önemli bir süreçten geçiyoruz. İktidarımız tarafından başlatılan ve kamuoyu tarafından da geniş anlamda olumlu tepki alan ve desteklenen bir süreçteyiz. Ülkenin doğusunda da batısında da bu sorunun bitmesi yönünde halkımız hemfikir.

Başbakanımız göstermiş olduğu irade ve aldığı risk ile ciddi anlamda adımlar attı. Biz baştan beri istiyorduk ki süreci bütün parlemento partileri ile beraber yürütelim ve yıllardır her alanda büyük kayıplar vermemize sebep olan terör sorununu bitirelim. Özellikle BDP’nin bu sürece taraf olmasını, adresin siyasi parti olmasını istiyorduk. BDP’nin çözümden yana tavır koymamasına ve ısrarla adresin İmralı olduğunu söylemesine rağmen iktidarımız elindeki tüm imkanları kullanarak ciddi adımlar atmıştır” ifadelerini kullandı.

“Hafta içi Başbakanımız ile yapmış olduğumuz toplantının gündem ana maddesi bu konu olmuştur. Özellikle 28 Şubat sürecinde Doğu ve Güneydoğu illerinde birçok sivil toplum kuruluşlarının, vakıfların, derneklerin, hedefleri iyi insan yetiştirmek olan cemaatlerin, İmam Hatip Okulları’nın, Kur’an kurslarının kapatılması, vatandaşlarımızın baskı, zulüm görmesi, hapse atılması ve neticesinde ortamın PKK’ya bırakıldığını ifade ettik” diyen Tüfenkçi, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Kürt veya Türk ırkçılığı yapmadan, halkların çimentosu olan İslam kardeşliğini öne çıkartacak olan insanların bölgede görev yapması ve kardeşlik bilinci çerçevesinde hizmet edecek olan vakıfların, sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi ve önünün açılması gerektiğini belirttik. Bölgeye atanacak memurların ve devlet adamlarının da aynı hassasiyette olması gerektiğini ifade ettik.
Malatya ile ilgili sorunlarımızı da Başbakan’a ilettik. Bugüne kadar yapılan hizmetler için teşekkür ederek bundan sonrada Malatya’ya daha büyük projeler beklediğimiz söyledik. Bu projelerden bir tanesi de ‘hızlı tren’ talebimizdi. Ayrıca çevre yolunun çok geciktiğini, hala ciddi anlamda bir adım atılamadığını da belirttik."
(NA-AŞ-Y)
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.