Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
CHP’ye Büyükşehir Tepkisi
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, CHP’nin Büyükşehir Yasası'nı Anayasa Mahkemesi’ne götürmesini, “CHP, büyükşehirleri yönetemeyeceğini bildiği için yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürdü” ifadeleriyle değerlendirdi.
Muhalefet Irkçılıkla Yarışıyor

MALATYA (İHA) - AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, CHP’nin Büyükşehir Yasası'nı Anayasa Mahkemesi’ne götürmesini, “CHP, büyükşehirleri yönetemeyeceğini bildiği için yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürdü” ifadeleriyle değerlendirdi.
AK Parti’de düzenlenen halk gününde konuşan AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti’nin bu dönem Malatya’daki eğitim projelerine önemli katkılar sağlayacağını söyleyerek, bu yıl için eğitim projelerine ayrılan ödeneğin 26 milyon TL olduğunu söyledi. AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi, “Malatya artan nüfusu ile genç ve dinamik bir yapıya sahip. Öğrenim gören kişi sayısı bu aranda artmaktadır. Bu noktada Malatya’da okul ihtiyacını karşılamak ve daha modern pansiyonlara sahip olmak adına yeni yatırım projeleri ile çalışmalar devam etmektedir. 2013 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden Malatya’ya yaklaşık 26 milyon TL ödenek ayrıldı. 2013-1015 yılı yatırım programı detay dağılımına göre, Yeşilyurt İlçesine 16 derslikli ve 300 öğrencilik Anadolu Öğretmen Lisesi, Battalgazi ilçesinde 24 derslikli Battalgazi Anadolu Lisesi, Akçadağ ilçesine 16 derslikli Anadolu Lisesi, merkeze 24 derslikli Çilesiz Fahri Kayahan Lisesi, merkeze 24 derslikli Anadolu Lisesi, Akçadağ’a 300 öğrencilik Anadolu Öğretmen Lisesi pansiyonu, merkeze 24 derslikli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, merkezdeki Turgut Özal Anadolu Lisesi’ne kapalı spor salonu yapılacaktır” dedi.
Malatya’nın 2012 yılında ihracatta bir önceki yıla göre rekor kırdığını söyleyen Tüfenkçi, “Malatya AK Parti iktidarı ile hak etmiş olduğu yatırımları alıyor” dedi.
Muhalefet partileri arasında, “Kim daha ırkçı?” diye bir yarışın başlatıldığını savunan AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi, “Kim daha çok ırkçı ve milliyetçi olduğu noktasında CHP’si, MHP’si, BDP’si, ‘Sen benden daha ırkçısın, ben senden daha ırkçıyım’ gibi son günlerde bir yarışa girdi. AK Parti, bu ülkede yaşayan herkesin birinci sınıf vatandaş ve eşit vatandaş olduğunu kabul ediyor. Irkçılık medeniyetimize ve tarihime aykırıdır. Biz AK Parti olarak her türlü ırkçılığa ve her türlü mikro milliyetçiliğe karşıyız” diye konuştu.
CHP’nin Büyükşehir Yasası'nı iptal edilmesi talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne götürmesi konusunu da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Büyükşehir Yasası'nda Malatya’nın tüm ilçelerinin aynı oranda, şehir merkezi ile birlikte hizmeti etkin olarak alacağı bu yasayı Anayasa Mahkemesi’ne götürmekle amacın ne? Acaba diyorlar ki, ‘Biz bu yasayla büyükşehiri yönetemez miyiz?’ Bunu mu demek istiyorlar. Yerel yönetimlerdeki başarısızlıklarını veya Büyükşehir Yasası ile hiçbir büyükşehiri kazanamayacaklarını hedefledikleri için mi bu yasayı Anayasa Mahkemesi’ne götürüyorlar? Malatya’nın kalkınmasını istemedikleri için mi, hizmetin Hatunsuyu’na da, Güzelyurt’ta da aynı, tek elden ve etkin şekilde, verimli şekilde gitmesinden rahatsız olarak mı Anayasa Mahkemesi’ne götürüyorlar? Her halde diyorlar ki, 'Biz bu yasayla bu kadar etkin hizmeti yapamayız.' İşte yönettikleri büyükşehirler ortada. Bugün İzmir’i geriye götürdüler. Eskişehir yolsuzlukla çalkalanıyor” ifadelerini kullandı.
(BK-Y)

01.02.2013 15:45:55 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.