Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
28 Şubat Süreci ve Malatya Konferansı
Türkiye Büyük Millet Meclisi Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, darbe dönemlerinde toplumun birbirine düşürüldüğünü kaydederek, darbelerin birbirlerine içten dikişli olduğunu ifade etti.
Darbeler Birbirlerine İçten Dikişli

MALATYA (İHA) - Darbe raporu sonrası “28 Şubat Süreci ve Malatya” konulu konferans vermek üzere Malatya’ya gelen Baş, “Her darbe döneminde toplum birbirine düşürüldü. Darbeciler, ülkeyi en iyi şekilde yönetebileceklerine ve kanı durdurabileceklerinei topluma ikna ettiler. Toplumu bir arada tutan bütün unsurlar paramparça edildi. Vesayetçi anlayış kurgulandı ve topluma dayatılan tip anlayış dayatıldı. Herhangi bir makbul vatandaş olmadığınız takdirde, birazcık farklı düşündüğünüz takdirde, daha dindar olmanız durumunda veya başka bir siyasi düşünceye, devletin hoşuna gitmeyen bir düşünceye sahip olduğunuzda devlet size dünyayı dar ediyordu” dedi.

“TÜRKİYE OLARAK BÜYÜK AŞAMALAR KAYDETTİK”
Baş, Türkiye’nin gelinen süreçte çok olumlu mesafeler alındığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Darbecilerin en büyük başarısı, toplumu psikolojik açıdan darbenin gerekliliğine ve şartların olgunlaştığına ikna etmektir. Komisyon çalışmalarımız boyunca aslında ulaştığımız belgeler ve bilgiler bize şunu gösterdi ki, 1980 ihtilalında darbeye giden süreçte son bir yılda olan olaylara baktığımız zaman; siyasi suikastlar, büyük toplumsal olaylar, her biri aslında devletin belirli birimlerinde, kozmik odalarda planlanmış, tasarlanmış ve topluma dayatılmış olaylar. Türkiye olarak büyük aşamalar kaydettik. Çok olumlu mesafeler aldık. Ama en büyük problemlerimizden bir tanesi darbe öncesi toplumu hazırlayan psikolojik mücadeleye, bugün halen daha zaman zaman başvurulduğunu gözlemliyoruz. O yüzden hepimizin belki de en çok dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi, her zaman millet iradesine sahip çıkan bir bilincin oluşturulmasıdır. Çünkü toplum kendisine yönelmiş olan bu saldırıyı ve tehdidi aslında her defasında başkasından kaynaklandığını düşündü. Gerçekten artık hepimizin çok daha demokratik bir bilince sahip millet iradesini güçlü bir şekilde savunmaya ihtiyacımız var. O yüzden her daim bu anlayışın hayatımızda bir şekilde psikolojik bir savaş olarak kullanılabileceğini düşünmemiz lazım. “

“YASSIADA’DAN BUGÜNLERE GELEN FİKRİ BİR TAKİP VAR”
Darbelerin birbirlerine içten dikişli olduğuna işaret eden Baş, “Türkiye’de, darbeler her ne kadar her dönemde farklı kesimlere yapılmış gibi gözükse de, birbirine içten dikişlidir. Bir önceki darbe bir sonraki darbeye birbirini bağlıyor. Yani geriye dönüp baktığımızda bir tarihi sürekliliği olduğunu görüyoruz. Dönemin Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’na bomba Ankara’dan gönderildi. Fendoğlu, iki torunu ve geliniyle birlikte ilk büyük faili meçhul suikasta kurban gitti. Bu olay, faili meçhul cinayetlerin ilki ve başlangıcıydı. Neden? Çünkü Türkiye 12 Eylül darbesine hazırlanıyordu. Malatya Belediye Başkanı neyi temsil ediyordu? Aslında bir büyük ittifakı temsil ediyordu. O bomba paketi kendisine Ankara’dan gönderilmişti. Paketin üzerindeki isimde 1960 darbesinde Yassıada’da Hamido ile birlikte hapishanede aynı koğuşta yatmış olan kişiydi. Bomba paketinin üzerine herhangi bir isim yazılmıyor. Yassıada’daki koğuş arkadaşının ismi yazılıyor. Sadece bir siyasi cinayet işlenmiyor. Bir tarih inşa ediliyor. Bombalı paketin üzerine bir dostunun adını yazan kişi, belli ki onun hakkında çok fazla şey biliyor. Yassıada’dan bugünlere gelen fikri bir takip var” diye konuştu.

“MALATYA ÜZERİNDE ÇOK ÇALIŞILMIŞ BİR BÖLGE”
Baş, darbecilerin Malatya’da kendilerine en müsait ortamı oluşturduklarını ifade ederek, “Malatya, üzerinde çok çalışılmış bir bölge. Burada çok prova yapılmış. Ve burada darbeciler, kendilerine çok uygun bir zemin olduğunu düşünmüşler. Toplumsal mühendislik açısından Malatya’yı çok uygun bir bölge olarak ilan etmiş ve müsait ortamı oluşturmuşlar. Peki, bu şehrin özelliği ne? Malatya, politik bilinci çok yüksek bir şehir ve o yüzden seçilmiş. Aynı zamanda Türkiye’nin bütün farklılıklarını bünyesinde barındırıyor. Bunun yanında dinamik hareketi ve siyasal bilincine uygun hareketlilik gösterebilen bir şehir. Muhafazakar ve manevi değerleri yüksek bir şehir. Türkiye’nin özeti bir şehir. İşte bize göre ebru gibi işlenmiş, “İşte bu Türkiye” diyebilecekken, bu şehrin bütün bu farklılıkları kanlı bir savaşın parçası haline getirilmeye çalışılmıştır. İşte bu şehre, suikasta teşebbüs eden darbeci anlayış, Türkiye’ye suikast düzenlemiştir” dedi.
Devlet ile millet arasındaki mesafenin kapandığını kaydeden Baş, “Şükürler olsun ki, devletle milletin arasındaki mesafe kapandı. Kapanmaya da devam ediyor. Ve millete tuzak kuranlar, bugün kendi tuzaklarında boğuşuyorlar. “Devlet sırrı” diye suç üretenlerin üzerine açılmamak üzere demir bir kapı kapandığını düşünüyorum. Ve artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin artık milletin devleti olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.
(FD-Eİ-Y)

08.02.2013 22:24:43 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.