Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
KULİS »
Sami ER Büyükşehir Başkan Adayı mı?
ÖZEL HABER- Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Sami ER'in ismi, bazı internet sitelerince yapılan oylamalarda açık ara önde gidiyor.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olacak?

ÖZEL HABER- haberarapgir.com -
Yerel seçimlere yaklaşık bir yıllık bir süre kaldı. Yapılan yasal düzenleme ile büyükşehir statüsüne kavuşan Malatya, 2014 yılı yerel seçiminde ilk büyükşehir belediye başkanını seçecek.
 
Büyükşehir belediye başkan adaylığı için kulislerde bir çok farklı isim dolaşıyor.
 
Bazı internet siteleri ve araştırma şirketlerinin yapmış olduğu anket çalışmalarında hemşehrimiz Sami ER ismi açık ara önde gidiyor.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olsun başlıklı ankete ulaşıp oy kullanmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:
http://www.malatyaaday.com/anketsonuclari.asp?1
 
Henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmasa da özellikle Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği döneminde yapmış olduğu çalışmalar, milletvekilliği aday adaylığı sürecinde yaşananlar nedeniyle halk arasında Sami ER'in aday gösterilmesi yönünde önemli bir teveccüh söz konusu.
 
 
Belediyecilik Tecrübesi ve Başarıları Tercih Nedeni Olacak
 
Malatya siyasetinin duayenleri başarıları ve tecrubesi nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda en şanslı ismin Sami ER olacağını düşünüyor.
 
 
 
 
Sami ER Kimdir?
"1963’de Malatya’da doğdu. İlk ve orta okulu Arapgir ilçesinde okudu. Öğrenim hayatını Turan Emeksiz (Malatya) Lisesi’nde sürdürdü, Battalgazi ilçesinde bulunan Eski Malatya Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamlayarak mezun oldu. Yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümüyle tamamladı.
 
Çalışma yaşamına, 1989-1990 yıllarında Ümran Boru San. Tic. AŞ’de Mühendislik ve Kalite Kontrol Müdürlüğü görevleriyle başladı. 1990-1992 yıllarında M.S.B. Diyarbakır İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak askerlik görevini yerine getirdi. 1992-1993’de İstanbul Beykoz Göksu Evleri 1400 Konut Şantiyesi’nde kontrol mühendisi olarak çalıştı.
1993’de İstanbul Bağcılar Belediye Başkanlığı’nda mühendislik görevinin ardından yine aynı kurumda sırasıyla şeflik, müdür yardımcılığı, makine elektrik ve ruhsat müdürlüğü görevinde bulundu. 2004-2005’de İstanbul Büyükçekmece Yakuplu Belediyesi’nde fen imar ve planlama müdürü olarak çalışma yaşamını sürdürdü.
 
2005’de İstanbul Fatih belediye başkan yardımcısı olarak atandı. Belediyede hesap işleri, gelir, satınalma, ruhsat ve denetim, zabıta, insan kaynakları, bilgi işlem, fen işleri ve park bahçeler müdürlüklerinden sorumlu oldu. Fatih belediye başkan yardımcılığının yanı sıra aynı zamanda Fatih Belediyesi İştiraki Halktaş AŞ’de yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Fatih Belediyesi’ndeki görevi sırasında e-belediyecilik kapsamında kent bilgi sistemi, yönetim bilgi sistemi, coğrafi bilgi sistemi projelerini yürüttü.
2008 Eylül’de Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atanan, bu görevine başladı.
 
Milletvekilliği seçimlerinda AK Parti'den aday adayı olan ER, temayül yoklamalarında en yakın rakibinin 2 katı oy almasına rağmen, parti genel merkezince hiç bir İl Özel İdare Genel Sekreteri aday gösterilmeyince görevine geri döndü. Bir süre sonra İstanbul Üsküdar Belediyesinde Başkan Yardıcısı olarak atandı. Halen bu görevine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.