Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
KÜLTÜR »
Kitap Festivali 19 Şubat’ta Başlayacak
Malatya’da, 19-24 Şubat tarihleri arasında Kitap Festivali düzenlenerek, bu sürede 5 milyon sayfa kitap okunmasının hedeflendiği bildirildi.
Yazarlar Okurlarıyla Buluşacak

MALATYA (İHA) - Malatya Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kapsamlı kitap kırtasiye mağazasında 19-24 Şubat tarihleri arasında Kitap Festivali düzenleyeceklerini açıkladı.

Özdemir, ‘‘Bu etkinliğimiz Deniz Kitap Evlerinin 3. Şubesinde 19 Şubat tarihinde resmi açılışla başlayacaktır. Bu program kapsamında ilk misafirimiz 21 Şubatta Bejan Matur,22 Şubatta Ahmet Turgut, 23 Şubatta Kahraman Tazeoğlu ve Hilmi Yavuz,24 Şubatta Sinan Yağmur ve Yılmaz Odabaşı Malatya’daki okurlarıyla buluşacaktır’’ dedi.

Bu arada, 1. Deniz Kitap Festivali’nde 5 milyon sayfanın okunmasının hedeflendiği bildirildi.

Malatya’da Deniz Kitapevleri tarafından düzenlenecek Kitap Festivali’nde, Edmondo De Amicis’in ‘Çocuk Kalbi’ adlı kitabının yaklaşık 15 bin öğrenciye ulaştırılmasının planlandığı ve 2013 yılını okuma yılı ilan ettiklerini açıklayan Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir,"Kitap alışverişi kültürünün oluşturulmasının amaçlandığı bu organizasyonda yazarlar kitapları doğrudan doğruya okura sunma fırsatı bulacak.Yapılan araştırmalarda, bir Japon yılda 25, İsveçli 17 kitap okurken, altı Türk yılda yalnızca bir kitap okumaktadır. Buna göre bir Japon, bir Türk’ün ortalama 150 katı kitap okumuş oluyor. Bu önemli bir uçurumdur. Bu uçurumun kapatılması noktasında bizde bir kitapevi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Özdemir, "19-24 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Bejan Matur, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Turgut, Hilmi Yavuz, Yılmaz Odabaşı Sinan Yağmur gibi yazarların yanı sıra Malatya’nın yetiştirmiş olduğu Kemal Deniz, Semra Kandemir, Tuğce Han, Sebahattin Özel, Esma Sayın ve Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü (PMYO) İbrahim Azcan da imza töreniyle okurlarıyla birlikte olacak. Festivalde hızlı okuma teknikleri ve sınavlar açısından önemli olan zamanı etkin kullanma metotları da anlatılacak. Şehir merkezinde Büyük Baharatçı karşısında 700 metrekarelik kapalı alanda düzenlenecek birbirinden kıymetli eserlerin ve zengin etkinliklerin yer alacağı Deniz Kitap Festivali’ne tüm Malatyalıları bekliyoruz" şeklinde konuştu.

(NA-ÖK-Y)

17.02.2013 13:17:53 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?






İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.