Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
Ak Parti İl Divan Toplantısını Yaptı
AK Parti Malatya Teşkilatı İl Divan Toplantısında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin “Şuanda gelmiş olduğumuz nokta terörün çözümüne katkı sağlayacak en iyi bir noktadayız” dedi.
Bakan'a Sunduk

MALATYA (İHA) - Malatya Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İl Divan Toplantısına katılan Şahin, iktidara gedikleri günden buyana devasa çalışmalar yaptıklarını kaydederek, AK Parti’nin misyonunu, vizyonunu ve düşüncesini içlerine sindiremeyenlerin, karanlık odaklarla birlikte zifiri karanlığın sürmesi için ellerinden geleni yaptıklarını savundu.

Göreve geldiklerinde kucaklarında terör sorununu bulduklarını kaydeden Şahin, şunları söyledi: “O bölgedeki insanlarda bizim insanlarımız. İdeolojik ve siyasi emeller için oradaki masum insanlarımızı kendi emellerine alet ettiler. Şuanda gelmiş olduğumuz nokta terörün çözümüne katkı sağlayacak en iyi bir noktadayız. Burada katkı sağlayacak kim olursa olsun; bir yerde kan akıyorsa, bunun için en lanetli kişiyle bile, bu sürece katkısı olması için elinizden geldiğince bütün katmanlarla dahil etmeye çalışırsınız. Biz bugün bunu yapıyoruz. Analarımızın gözyaşının akmaması, kanın durması için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Gerekirse bedenimizi taşın altına koyacağız, koyuyoruz.”

Şahin, darbe dönemlerinde Malatya’nın çok büyük sıkıntılar yaşadığını ifade ederek, “İnşallah bir daha darbelere geçit vermeyecek şekilde yeni yapılacak olan anayasa düzenlemesiyle hiç kimsenin durumdan vazife çıkarmak gibi bir aşağılık lüksünün olmadığını ispat etmiş olacağız. 28 Şubat, ülkemize ve insanlarımıza büyük zararlar vermiştir. O dönem içerisinde sanal krizler çıkarıyorlardı. Çıkarılan sanal krizlerle, mevcut meşru hükümeti alaşağı etme gayreti içerisinde oldular. Ama sonuçta kaybedenler yine onlar oldu. Kazanan ise yüce halkımız oldu. Onların helak olduklarına şahit olduk. Bugünde bu noktaya geldiler ve yerlerde sürünüyorlar. Düne kadar kudretli olarak adlandırdığımız generaller, bugün yargı karşısında hesap veriyor” diye konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfekçi de 2002 yılından buyana “Önce insan, önce hizmet” dediklerini ve bu düşünceyle çalıştıklarını ifade etti. Milletten aldıkları yetkiyle yollarına devam ettiklerini belirten Tüfenkçi, “Nice badireler atlattık ama yılmadık. Her yılı, bir önceki yıldan daha ileri seviyede tamamladık. Her yeni yıla daha büyük umutlarla, daha büyük hedeflerle başladık” dedi.
Tüfenkçi, iktidara geldikleri günden beri hiçbir ayrım yapmadan hizmet verdiklerini, hak ve özgürlükleri genişleterek, demokrasiyi ileri seviyeye taşıdıklarını kaydetti.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Özellikle Beydağı’nda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesine değinen Çakır, Malatya’da kentsel dönüşümün önemli bir proje olduğunu söyledi.

Çakır, Malatya’da çevre yolunun altında kalan bölgelerinin de kentsel dönüşümle yeniden bir düzene konulmasını planladıklarını ifade ederek, yaşanılabilir bir şehrin oluşturulmasıyla ilgili hazırlanan projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a sunduklarını dile getirdi.

İl Divan Toplantısına AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cenal Akın, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfekçi, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, ilçe ve belde belediye başkanları, parti ilçe ve belde başkanları ve parti yöneticileri katıldı.
(FD-VSA-Y)

02.03.2013 15:48:44 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.