Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
YAŞAM »
AK Parti 2013'ü Kadın İstihdam Yılı İlan Etti
AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, ”AK Parti olarak 2013 yılını kadın istihdam yılı ilan ettik” dedi.
"Parayı Babaya Değil Anneye Veriyoruz"

MALATYA (İHA) - Av. Bülent Tüfenkci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti olarak 2013 yılını kadın istihdam yılı ilan ettiklerini vurguladı. Tüfenkçi, “2004 yılından bu yana kadın istihdamında 2 milyon 260 bin istihdam gerçekleşti ve istihdam oranı yüzde 20'den yüzde 26'ya çıktı. 18 yaşın üstündeki kadınları istihdam ettiğinizde uygulanan teşvik var. Bu teşvike göre işveren payı hazine tarafından karşılanmaktadır. Bu uygulama neticesinde 2008'den bu yana 1 milyon 357 bin kadınımız bu teşvikten yararlanmıştır. Yalnız ocak ayında 128 bin kadının bu teşvikten yararlanarak istihdamı gerçekleşmiştir. AK Parti olarak 2013 yılını kadın istihdam yılı ilan ettik. Sığınma evlerindeki kadınların öncelikli olarak istihdam edilmesi yönünde çalışma başlatıldı” ifadelerini kullandı.
“AK Parti dul hanımlarla alakalı 500 lira yardım meselesini getirdi. İki ayda bir 500 lira veriyoruz” diyen Tüfenkçi, şunları kaydetti:
“Evinde çocukları için, ilköğretimde, orta öğretimde, lisesinde hepsinde parasal destek veriyoruz. Bu parasal desteği çocuğa, babaya vermiyoruz, anneye veriyoruz. Çünkü anne onu çocuğuna harcar, sigaraya harcamaz, alkole falan da harcamaz, çocuğuna harcar. Biz AK Parti olarak Cumhuriyet tarihi boyunca diğer bütün alanlarda olduğu gibi kadın hakları ve eşitlik konusunda da çok ciddi adımlar attık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kadın haklarının korunması, kadının şiddeti engelleme noktasında ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ile ülkemizde kadın erkek eşitliğinin sağlanması, toplumsal yaşamın tüm alanlarında kadınların konumlarının güçlendirilmesi ve kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi için politikalar üretilmektedir.“
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.