Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
KÜLTÜR »
Yazar Mehmet Altan Malatya'da
Yazar Mehmet Altan, darbelerin insanlık suçu olduğunu ifade ederek, "Siyasi Partiler Yasası, bu halka siyaset yapmayı yasaklamaktadır" dedi.
Demokrasi ve Yeni Anayasa” Konferansı

MALATYA (İHA) - 10’ncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Avrasya Hukuk ve Demokrasi Derneği tarafından düzenlenen program çerçevesinde Malatya’ya gelen yazar Mehmet Altan, Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Türkiye’de Demokrasi ve Yeni Anayasa” konulu bir konferans verdi.

Altan, darbelerin bir insanlık suçu olduğunu belirterek, “Darbelerin tümüne hep birlikte dokunmak ve bir daha olmayacak şekilde de tedbirler almak lazım. Kendi içimizdeki 10 yıllık süreci değerlendirdiğimizde en olumlu konu sosyolojik değişimdir. Yani buranın sahibinin halk olduğunun anlaşılmasıdır. Bu 10 yılın en geçerliliği olan, en sağlıklı, en anlamlı ve en umut veren normalleşme sürecidir ama bunun geri dönüşünü, bu gerçeği inkar etmeye yönelik bir harekatın geri dönüşünü engelleyecek dönüşümler açısından baktığımız vakit, bu kadar umut verici ve sağlıklı bir ortama rastlamıyoruz” dedi.

Siyasi Partiler Yasası’nı 12 Eylül’de 5 tane darbeci generalin yaptığını iddia eden Altan, “Siyasi Partiler Yasası’na bir bakın. Siyasi Partiler Yasası’nın özü, bu halka siyaset yapmayı yasaklamaktır. 12 Eylül Darbesi'nin Türk halkına siyaseti yasakladığı bir yasayı 30 yıldır kaldırmayan bir yapı, Türkiye’ye gerçek ve tam istediğimiz bir Anayasa’yı verir mi, vermez mi? İkinci bir mesele daha var. Bu halkın siyaset yapması, siyasetin çoğulculuğu, siyasetin demokratikleşmesini engelleyen Siyasi Partiler Yasası’nın en büyük güç aldığı ikinci konu da seçim sistemidir. Biz sadece oy veriyoruz, kimseyi seçmiyoruz. Birisi bir liste yapıyor. Biz de gidiyoruz takım tutar gibi birbirimizle kavga ediyoruz” diye konuştu.

Altan, Türkiye’nin demokratik bir yapıya kavuşmak için yapması gereken şeyler olduğunu da savunarak şunları kaydetti: “Türkiye ne zaman demokratikleşir? Bize ayar vermediği, topluca bağırdığı vakit, partilerin üzerinden bölünmek yerine 12 Eylül rejimine hep birlikte demokratik bir başkaldırıyı fiili hale getirdiğinde, insan olduğunu esas kabul haline getirdiğinde; din, mezhep, ırk ayrımından birbiriyle kavga edip birbirini ötekileştirmediğinde Türkiye demokratikleşir.”
(FD-GS-Y)

09.03.2013 16:33:54 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.