Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
TÜRKİYE »
Milletvekili Şahin: 'Doğunun Yeraltı Kaynakları Araştırılsın'
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve 82 milletvekili Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki maden kaynaklarının durumunun tespiti ve değerlendirilmesi için Meclis araştırması açılmasını istedi.
Madenleri Saflaştıracak Tesis Çok Az

MALATYA (İHA) - AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin ve 82 milletvekilinin imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan önergenin gerekçesinde, Türkiye'de madenlerin saflaştırılması ve çeşitlendirilmesi için parmakla gösterilecek kadar az tesis bulunduğu belirtildi.
Madenlerin uç ürünlere dönüştürülmesi için teşvik verilmesi ve kaynak zayiatının önlenmesi gerektiği vurgulanan gerekçede, ''Böyle gidilmesi durumunda zengin ve yüksek kaliteli yeraltı kaynaklarımız hızla tüketilecek ve madencilikte dışa bağımlılığımız artacak'' denildi.
Doğu Anadolu Bölgesi'nde yatırım yapabilecek ve bölgenin kalkınmasında lokomotif olabilecek önemli yeraltı kaynağı bulunduğuna işaret edilen gerekçede, bölgedeki maden kaynaklarının geniş ölçekte araştırılabilmesi, verimli şekilde değerlendirilmesi ve ülke ekonomisine kazandırılması için Meclis Araştırması açılması gerektiği kaydedildi.
Gerekçede, komisyon raporunun bölgede yapılacak nitelikli yatırımlar için yol gösterici, iyi bir fizibilite, planlı ve programlı alt yapı çalışması olabileceği ifade edildi.
Milletvekili Şahin, “Malatya'daki madenlerle ilgili vermiş olduğu araştırma önergesinden sonra şimdi de Doğu Anadolu Bölgesi, Maden Kaynaklarının durumunun tespiti ve en verimli şekilde değerlendirilebilmesi amacıyla Anayasa'nın 98'inci , Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün 104 ve 105'inci maddeleri uyarınca, bir meclis araştırması açılması için önerge verdik. .Sadece Malatya ilimizin kalkınması için değil bölgenin kalkınması için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.