Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
TÜRKİYE »
İstanbul'da Bir Malatyalı Derneği
İstanbul Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Himmet Kaya, 20 Nisan’da açılışını yapacakları dernekleri vasıtasıyla birçok projeler gerçekleştireceklerini söyledi.
Dernek Hedefi Büyük Tutuyor

MALATYA (İHA) - Malatya Hanem Otel’de, dernek yönetim kurulu üyeleriyle basın açıklaması yapan Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Himmet Kaya, “Uzun zamandır Ataşehir'de yaşayan Malatyalılar'ı bir çatı altında toplamayı amaçlamıştık. Her gün pek çok hemşeri derneğinin kurulduğu bir ortamda sizin farklılığınız nedir?" diye bir soru gelebilir aklınıza. Bizler İstanbul Ataşehir'de yaşayan Malatyalılar olarak öncelikle bir araya gelip, birlik beraberlik içinde kültürümüzü, geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına yola çıktık. Geçmiş kültürler üzerine inşa edilmeyen medeniyetler yok olmaya mahkumdur" dedi.
Kendisinin ve kurucu üyelerden hiç birinin kişisel beklentileri olmadığını söyleyen Kaya, "Hiçbir siyasi oluşumla bağımız yok. Her düşünceye, fikre saygımız var ve kapılarımız da açık. Bizim için ön planda olan, ortak noktamız Malatyalılık kimliğimizdir. Temel özelliklerimizin en önemlisi bu” ifadelerini kullandı.
Kaya, "Uzun yıllardır yaşadığım Ataşehir'de, Malatyalıların nüfus yoğunluğu olarak ilk dört il içinde olmasına rağmen örgütlü olarak hareket etmemesinin bir kayıp olduğunu düşündük. Malatyalılık kimliği bulunduğu her ortamda her zaman ön saflarda kendine yer bulan liderlik vasıflarına sahip bir yapıdadır. Ataşehir ilçesinde yaklaşık 20 bin Malatyalı hemşerimiz yaşıyor. Ataşehir Belediye Başkanı da Malatyalıdır” dedi.
Kaya, daha sonra özetle şunları söyledi:
“50-100 kişiyle bir araya gelerek dernek kuranların, kitlelere mal olmuş gibi davranıp Ataşehir'de söz sahibi olmaya çalışanları gördük. Buna rağmen MalatyalIların bir kenarda durması doğru değil. Derneğimizin açılışını 20 Nisan Cumartesi günü yapacağız. Bütün hemşerilerimizi bekliyoruz. Sorunlarımızı ortaya koyarken, çözüm yolları üzerine de kafa yoracağız. Bu sorunları çözmek için de elbirliğiyle çalışacağız. Ben değil "Biz" bilincinin, öne çıkması için mücadele edeceğiz. Bu çalışmalarımız da Malatyalılık kimliğimizi güçlendirecek ve zenginleştirecektir. Daha şimdiden çalışmalara başladık. İlk projelerimizden birisi de "Kardeş Aile Projesi'dir. Bu projeyle ekonomik durumları belli bir seviyenin altında olan ailelerle, ekonomik durumları nispeten iyi olan aileleri kardeş aile yapmayı düşünüyoruz. Böylece aileler birbirlerine destek olabilecekler. Sadece ekonomik anlamda değil, manevi anlamda da birbirlerine destek olabilecekler."
Kart 44 projesi için de çalışmaların devam ettiğini ifade eden Kaya, “Kart 44'ü alan hemşerilerimiz, anlaşmalı kurumlardan belirli oranlarda indirim alabilecekler. Ekonomik sıkıntı yaşayan öğrencilerimize burs verilmesi için de çalışmaları şimdiden başlattık. Yönetim Kurulu Üyelerimizin yer aldığı komisyonlar belirlenen konularda çalışmalarına şimdiden başladı” şeklinde konuştu.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.