Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SAĞLIK »
Otizmin Farkında mısınız?
2 Nisan Dünya Otizm ve Farkındalık Günü Malatya’nın Yeşilyurt İlçesine bağlı Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Yeter ki İnanın ve Sabredin

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan OÇEM Müdürü Aziz Mavuş, “Okulumuz Otistik Engelli çocuklara hizmet vermektedir. Bu çocukların eğitimi özel olasının yanında hassasiyet gerektirmektedir. Eğer gerekli şart ve imkanlar sağlanırsa eğitmenler veliler gereken sabrı cesareti ve hevesi gösterirlerse ve sevgilerini de işin içine katarlarsa bu çocukların başaramayacakları bir şeyin olmadığını göreceklerdir. Yeter ki uygun eğitim ortamı ve şartlar yerine getirilsin öğrenmek için engel yoktur" dedi.
 
2010 yılından beri elbirliğiyle mevcut imkanlarla birçok şeyi başardıklarını ifade edenMavuş, "Umarım çocuklarımız da buradaki eğitim ve öğrenimleri ile daha iyi bir yaşam sağlarlar. Ayrıca okulumuzun hazırladığı yılda bir kez 2 Nisanda yayımlanan “Issız Adam” dergisi, okul ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler içeriyor okumanızı tavsiye ederim, katılımlarınızdan dolay hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
 
Etkinlik öğrencilerin sundukları dans ,müzik ve folklor gösterileriyle devam etti. İzleyenlerin zaman zaman hayretler içinde bazen de hüzünlenerek izledikleri gösteriler beğeniyle alkışlandı. Gösteri sonunda Türk Bayrağı figürünü canlandıran öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik eden Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Abid Öztoprak ve protokol üyeleri salonun dışındaki sergiyi gezdiler.Turgut Özal İş okulu Öğrencilerinin el hünerleri ve becerilerine ait sergiyi gezen heyet daha sonra Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine geçtiler ve Okul Müdürü Ali Dağ’ dan okul hakkında bilgiler aldılar.
 
Etkinliğe Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Abid Öztoprak, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Turgut Türkyılmaz, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Oktay Taş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sedat Yetiş, Numan Örnek, Nurettin Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım, İnönü Üniversitesi Engelliler Egzersiz Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Ebubekir Aksoy, veliler öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.