Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
DÜNYA »
Malatyalı İşadamları Londra'da
Kayısı Araştırma ve Proje Geliştirme Derneği Başkanı Erhan Soğukpınar, Malatyalı iş adamlarının Londra ziyaretinin 17 Nisan 2013 tarihinde başladığını söyledi.
İsabetli Karar

MALATYA (İHA) - Soğukpınar, 18 Nisan 2013 saat 11.00 İngiltere Büyükelçisi Ünal Çeviköz ’ün Türkiye Büyükelçilik makamında, beraberinde Londra Ticaret Baş Müşaviri Sayın Yüksel Akça, Londra Ticaret Baş Müşaviri Sayın Yavuz Mollasalihoğlu ve Türk İngiliz Ticaret Odası Başkanı Sayın Av. Emma Edhem’in bulunduğu İngiltere Türkiye Büyükelçilik salonunda, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi iş adamları heyetini ve Kayısı Araştırma ve Proje Geliştirme Derneği’ni, makamına kabul ettiğini söyledi. Toplantıda, Türkiye ve Malatya ekonomisinin, dünya ve özelikle İngiltere ile ticaretinin geliştirilmesi konusunda tespit ve görüşlerini Malatya heyetinin dinlemesi imkanını bulduklarını ifade eden Soğukpınar açıklamasında şöyle dedi:
“Sayın Büyükelçimiz Ünal Çeviköz, sözlerine heyetin geleceğinden aylar evvel haberdar olduğunu ve Malatya’nın İngiltere konusunda çok isabetli karar verdiğini, Büyükelçilik ve bütün birimleri tarafından her konuda yardımcı olabileceklerini ifade ederek ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdikten sonra, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyesi iş adamları temsil ettikleri sektör olarak tanıtmalarını istedi. Tanıtımın arkasından Sayın Büyükelçimiz, Türkiye'nin ve özellikle Malatya ekonomisinin gelişmesi, dünyaya ekonomisine entegre olabilmesi için tavsiyelerini ve tecrübelerini uzun ve detaylı bir şekilde bizlere anlattılar. Sayın Çeviköz, Malatya kayısı üretimi, kalitesi ve tadı konusunda dünyada yerinin doldurulmasının söz konusu olmadığını, ama dünyaya ve İngiltere’ye pazarlaması noktasında, katma değerinin arttırılmasının, kayısıdan elde edilebilecek yan mamullerle piyasanın kalbinde yer edinilmesinin, çok daha fazla getiri sağlayacağını, evrensel damak tadının artık değişik aromalara ihtiyaç duyduğunu, kayısının kendisini muhafaza ederken yan sanayisinin, paketlenmesinin, ambalajlamanın, katma değerin Malatya'da bırakılması yoluyla, Malatya ekonomisinin çok daha süratli ilerleme sağlayacağının altını çizdiler. Sayın Büyükelçimizin, Büyükelçilik olarak ağırladıkları, diğer ülkelerin konuklarına, büyükelçilik mutfak sorumlusuna vermiş oldukları talimatla, mutlaka, Malatya Kayısısı ve Malatya kayısından yapılmış olan lezzetler sunmasını istediklerini ifade etmeleri heyet içerisinde alkışla karşılandı.”
Büyükelçinin su ürünleri ve tatlı su balıkçılığı konusunda da Doğu Anadolu’nun büyük bir potansiyel barındırdığını bu konuda da çalışmaların yapılmasını arzu ettiklerini ifade ettiğini kaydeden Soğukpınar, “Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanacak olan işbirliği protokolünün çok önemli ve çok yerinde bir karar olduğuna vurgu yaptı. Sıcak bir ortamda geçen toplantı sonrasında, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası adına Fatih Ilıcak ve Kayısı Araştırma ve Proje Geliştirme Derneği adına ben Sayın Büyükelçi Ünal Çeviköz ‘e günün anısına plaket sundular “ şeklinde konuştu.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.