Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
SİYASET »
BBP'den, “Şahlanış Gecesi”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm sürecinde izlenen yolla PKK’nın bitmeyeceğini savundu.
Proğrama Genel Başkan Destici'de Katıldı

MALATYA (İHA) - BBP Malatya İl Başkanlığı tarafından Malatya Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen “Şahlanış Gecesi”ne katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm süreciyle ilgili partililere açıklamalarda bulundu. Destici, hükümetin izlediği politikayla PKK’nın biteceğine inanmadıklarını iddia ederek, “Biz terörün bitmesini istiyoruz. Elbette biz kanın durmasını istiyoruz. Biz terörle mücadeleye harcanan milyarlarca doların hem hesabının sorulmasını hem de artık harcanmamasını istiyoruz. Ama hükümetin şuanda izlediği bu yol, bu müzakere süreciyle asla PKK’nın biteceğini, yok olacağını ve kendini tasfiye edeceğini de düşünmüyoruz” görüşünü öne sürdü.

Çözüm süreci içerisinde hükümete “Muhataplık Heyeti” kurulması yönünde öneride bulunduklarını kaydeden Destici, “Biz ülkemizin, milletimizin kazanmasını isteriz. Bu ülke, bu millet kazansın, ben kaybedeyim, Büyük Birlik Partisi kaybetsin. Bizim anlayışımız budur. Ama bizim ve milletin inanması lazım. Sürecin içinde ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Sürecin sonunda ne olacağını bilmemiz lazım. İngiltere’nin, ABD’nin, İsrail’in, Barzani’nin içinde olduğu bir süreçten Türkiye’nin hayrına bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Kürtler bizim kardeşimiz. Bugüne kadar asla PKK ile eşleştirmedik, bugünden sonrada eşleştirmeyiz.
 
Eşleştirmek, bu millete en büyük tuzaktır. İnsanı kardeş kavgasına götürür. Buna karşı dikkatli olacağız ve provokasyonlara gelmeyeceğiz. Ama siz PKK’yı muhatap aldığınız anda bölgedeki insanlara, “Sizin temsilciniz bunlar. Ben sizin adınıza bunlarla konuşuyorum” diyorsunuz. Biz hükümete bundan vazgeçmelerini ve bunun yanlış bir yol olduğunu söyleyerek, bir muhataplık heyeti kurmaları önerisinde bulunduk. PKK’yı dışlamaları gerektiğini vurguladık. Çünkü PKK’nın amacı meşrulaşmak. PKK ya da onun siyasi sözcüleriyle bir protokol imzalandığı an PKK büyün dünya kamuoyu tarafından terör örgütü listesinden çıkarılacak, meşrulaşacak ve özgürlükçü bir gerilla hareketi olarak kabul edilecek. Sizin gittiğiniz yol budur” iddiasında bulundu.

BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay ise, Büyük Birlik Partisi’nin “Şahlanış Gecesi” ile birlikte daha iyi günlere ulaşması temennisinde bulundu.
(FD-ÖZ-Y)

20.04.2013 22:39:29 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.