Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
TÜRKİYE »
Radarlar Artık Gizli Denetim Yapıyor
Sürücüler üzerinde yakalanacağı algısını artırmak ve tüm karayolu güzergahlarında başta hız ihlali olmak üzere kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla seyyar radar ikaz levhası uygulamasına son verildi.
11 Mart Tarihinde Son Verildi

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, basın yayın organlarında “Karayollarındaki radar uyarı levhası uygulamasına son verilmesi” ile ilgili yer alan haberler üzerine açıklama yapılmasının uygun görüldüğü bildirildi.
 
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 51., 52. maddeleri ve Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 100 ve 101. maddeleri ile karayollarında yapılacak hız limitleri ve denetleme usullerinin belirlendiği kaydedilen açıklamada, belirlenen hız sınırlarına uyulması ile hız denetimlerinde etkinliğin sağlanabilmesi amacıyla radarla yapılan hız kontrollerinin sürücülerin rahatlıkla görebileceği açık ve net noktalar ile radar ikaz levhalarının bulunduğu güzergahlarda yapılmasının, levha bulunmayan bölgelere levha konulmasının sağlanmasının, radar ikaz levhasının bulunmadığı yerlerde kontrol yapılması durumunda ise radar aracının konuşlandırıldığı yol kesiminin gerisine sürücülerin rahatlıkla görebileceği şekilde hız kontrolü yapıldığına dair “Bu yolda radarla hız kontrolü yapılmaktadır” yazılı seyyar ikaz levhası konulmasının, değişik tarihlerde yayımlanan genelge ve talimatlarla trafik kuruluşlarından istendiği belirtildi.
 
Açıklamada, son yıllarda meydana gelen trafik kazalarının analizinin yapıldığında, hız ihlallerinin radar ikaz levhası ile radar aracının bulunduğu yer arasındaki yol kesiminde olmadığının, radar aracının geçilmesiyle birlikte hız ihlalinde bulunduğu ve trafik kazalarının da bu bölgelerde meydana gelmediğinin anlaşıldığını ifade edildi. Levhaların kullanılması ile ilgili herhangi bir kanun veya yönetmelik hükmünün olmadığının altı çizilen açıklamada şunlar kaydedildi:
 
“Diğer ülkelerdeki uygulamalarda ise hız denetimlerinin yapıldığı karayollarında bu şekilde bir uyarı levhası kullanılmadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle hız sınırını aşar sürücüler üzerinde, yakalanacağı algısını artırmak ve tüm karayolu güzergahlarında başta hız ihlali olmak üzere kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla, seyyar radar ikaz levhası uygulamasına 11 Mart 2013 tarihli genelge ile son verilmiştir.”
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?







İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.