Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
TÜRKİYE »
Köpeğe 1 Yıl Kulübede Bağlı Kalma Cezası
Sivas'ta iki komşunun karşılıklı şikayetleri mahkemeye taşınınca ceza Duman isimli köpeğe kesildi. Mahkeme köpeğe 1 yıl kulübede bağlı kalma cezası verirken, sahibi ise 100 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Olmaz Demeyin

SİVAS (İHA) - Sivas'ta iki komşunun karşılıklı şikayetleri mahkemeye taşınınca ceza Duman isimli köpeğe kesildi. Mahkeme köpeğe 1 yıl kulübede bağlı kalma cezası verirken, sahibi ise 100 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sivas'ın Suşehri ilçesindeki Yazıbağlar Mahallesi'nde ikamet eden Bülent Kaya, bal arısı yetiştiren emekli öğretmen MürselFotoğraf IPT Kurnaz'ın arılarının çevreye ve kendisine zarar verdiği yönünde1181 x1295 Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne şikayette bulundu. Bülent Kaya'nın şikayeti üzerine gelen memurlar tarafından yapılan işlem sonrasında arı kovanları bulunduğu yerden kaldırıldı. Komşusunun şikayeti sonrasında kovanlarının kaldırıldığını öğrenen emekli öğretmen Mürsel Kurnaz da mahalleden imza IPTFotoğraf toplayarak Bülent Kaya'nın köpeğinin vatandaşlara saldırdığı yönünde şikayet dilekçesi verdi. Şikayet üzerine açılan dava neticesinde mahkeme tarafından Bülent Kaya'ya 100 gün hapis cezası, köpeği Duman'a ise bir yıl kulübede bağlı kalma cezası verildi. Yaşadıklarına şaşırdığını söyleyen Bülent Kaya, “2012 yılında komşumuz olan emekli öğretmen Mürsel Kurnaz evimizin bahçesinde duran Duman isimli kurt köpeğimin kendisine saldırdığını belirterek benim ve köpeğim hakkında bazı şahitler bulmuş. Veysel Kurnaz'ın ilçede beni ve köpeğimi şikayet etmediği resmi merci kalmadı ancak yaptığı şikayetlerden bir sonuç elde edemedi. Bahçemizin yakınında kendisinin 2 kovan bal arısı vardı. Arılar mahalle içerisinde ve bize rahatsızlık verdiği için ben de arıların bahçeden kaldırılması yönünde ilçe tarım müdürlüğüne müracaat ettim. Yapılan incelemeler sonucunda arı kovanları bahçeden kaldırıldı. Bunun üzerine Mürsel Kurnaz mahalleden topladığı imzalarla Cumhuriyet Savcılığına benim ve köpeğimin hakkında suç duyurusunda bulunmuş. Bunun üzerinde açılan dava neticelendi. Dava sonucu bana 100 gün hapis cezası, köpeğim Duman’a ise 365 gün kulübede bağlı olarak kalma cezası verildi. Benim mahkemedeki iyi halim göz önüne alınarak cezam 83 güne indirildi. Bu da para cezasına çevrilerek bin 600 TL olarak belirlendi. Komedi filmlerinde olabilecek bir olayı yaşadım. Komşum Mürsel Kurnaz arılarının bahçeden kaldırılmasının intikamını almış oldu. Bu olayda en çok uysal olan hiç kimseye saldırmayan Duman isimli köpeğime üzülüyorum. İnsan bile ceza aldığı zaman kapalı bir yerde duramıyor. Köpeğim 1 yıl kulübede bağlı olarak kalacak. Bu beni üzüyor” ifadelerini kullandı. Bülent Kaya'nın komşus Batuhan Koç ise, “Duman'ı çok seviyoruz. Kendisi bugüne kadar ne bize nede başka bir kişiye saldırmıştır. Yapılan şikayet ve mahkemenin kararı bizce doğru değildir. Ben de köpek yetiştiriyorum. Mahallemizde hiç böyle bir şey duymadık, görmedik. Şikayet tamamen saçmalıktır” diye konuştu. (SY-UY-AÖ-GS-Y)
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.