Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
Arapgir’e 1.7 Milyonluk Yatırım
Arapgir ilçesine bağlı 29 köyün kadastro haritaları yenileniyor. İhaleyi alan firma ilçeye gelerek şantiye kurma çalışmalarına başladı.
Arapgir’in Kadastrosu Yenileniyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce  27.11.2013 tarihinde ihalesi yapılan 7537-TU kredi nolu kadastro harita ve bilgilerinin güncellenmesi işi (3402/22-a Uygulaması 16-3 / MLT-ARP)  ihalesini alan yüklenici, Kent Harita ve Çekül İnşaat Ortak girişimi ilçeye gelerek çalışmalara başladı.

Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi Kapsamında yapılacak olan işin yer tesliminin ilgili firmaya 2014 Şubat ayı içerisinde yapıldı. Yaklaşık bir buçuk yıl sürede bitirilmesi planlanan işin kontrolünü ve takibini Malatya Kadastro Müdürlüğü mühendis ve teknik elemanları yapacak. 47.000 bin parseli kapsayan kadastro yenileme çalışması 29 köyde yapılacak olup; proje tamamlandığında, ilçeye yaklaşık 1.7 milyon liralık yatırım yapılmış olacak.

Eski imkânlarla 1950’li yıllarda yapılan kadastro haritalarının günümüz teknolojisi kullanılarak yeniden hazırlanması çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, sınır ihlalleri ve anlaşmazlıklar ortadan kalkacak. Bu proje ile adli işlemler azalacak, imar planlarının yapılmasına kolaylık sağlanacak, arazi işgalleri ve kaçak yapılaşmanın engellenmesine önemli katkılar sağlanacak, kayıp kamu malları ortaya çıkacak. Yine güncelliğini kaybeden haritalar, birçok yatırım ve mühendislik hizmetlerinin yürütülmesinde büyük sıkıntılara sebebiyet verirken bu proje sonrası vatandaşın benzeri konularda ki mağduriyetleri ortadan kalkmış olacak.

Arapgir’de Yenileme Yapılacak Köylerin Listesi:

1- Aktaş(Gocu), 2-Budak, 3-Düzce(Konducak), 4-Yaylacık(Şepik), 5-Karaca(Eskiarapgir), 6-Taşdelen(Mutmur), 7-Ulaçlı(Daregen), 8-Kayakesen, 9-Gözeli, 10- Yazılı(Saldek), 11-Gebeli(Şerek), 12-Esikli, 13-Bostancık, 14-Çakırsu(Amıran), 15-Konducak, 16-Günyüzü(Gebük), 17-Kılıçlı, 18-Kaynak, 19-Koru(Tepte), 20-Selamlı, 21-Taşdibek, 22-Suceyin, 23-Yukarıyabanlı, 24-Tarhan, 25-Sinikli, 26-Onar, 27-Alıçlı(Hastek), 28-Pirali(Haraç), 29-Boğazlı(Semeği)

 

 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

26 Şubat 2014 Çarşamba , 08:19

memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

ali sağlam - Malatya
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.