Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
Vali Sanat Akademisi Törenine Katıldı
Vali Şahin Arapgir ilçesinde bulunan Tarihi Millet Hanı'nda düzenlenen Fethi Gemuhluoğlu Kültür Sanat Akademisinin kapanış törenine katıldı.

Kalabalık bir vatandaş topluğu ve ilçedeki daire amirleri tarafından karşılanan Vali Şahin ilk olarak Kaymakamlık makamını ziyaret ederek burada Fethi Gemuhluoğlu Kültür Sanat Akademisinin çalışmalarına katkıda bulunan yazarlar ve Selman Gemuhluoğlu ile sohbet etti.

SODES projesi kapsamında ve Malatya Valiliği koordinatörlüğünde Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Fethi Gemuhluoğlu Kültür Sanat Akademisinin Millet Han’da geçekleştirilen ve Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Adalet Komisyon Başkanı Faruk Fidan, İl Jandarma Komutan yardımcısı Albay Mustafa Uğur, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Berk, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, projede yer alan yazarlar ve kalabalık bir topluluğun katıldığı kapanış töreninde, açılış konuşmasını yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; "Bir dostluktan bahsediyoruz. Dostluğun aslında ulaşabildiği bütün damarlarından, bütün zerrelerinden, bütün geleneklerinden bahsediyoruz. Mekanlara yön veren, yaşadığı coğrafyayı anlamlı kılan, ürettiğini değer olarak ifade eden, tükettiğini de iktisatlı geleceğe tecrübe yumağı ile devreden Bir Arapgir'den bahsediyoruz. Yetiştirmiş olduğu Fethi Gemuhluoğlu son dönemlerin en önemli figüranları, en önemli temsilcileri, aslında gözüne baktığınız zaman ben bunu söylüyorum diyen, yazmadan çizmeden anlatabilenleriydi." şeklinde konuştu.

Öğleden sonraki programı kapsamında Mülki İdare Amirleri toplantısına başkanlık eden Vali Şahin, burada İlçe Kaymakamlık görevini vekaleten yürüten Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay’dan ilçede görev yapan Kurum ve Kuruluşların faaliyetleri, tamamlanan ve yapımı devam eden çalışmalar ve yatırımlar hakkında brifing aldıktan sonra Vali Yardımcıları ve yetkililere yürütülmesi gereken çalışmalar hakkında talimat verdi. Vali Şahin, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanı ile gündeme ait konuların görüşülmesinin ardından toplantıyı tamamlayarak ilçeden ayrıldı.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Arapgir postası 19 Haziran 2014 Perşembe , 18:32

Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

nevgiz - Malatya
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.