Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
Çakır Arapgir'de İncelemelerde Bulundu
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arapgir Belediyesi’ne bağlı Sipahiuşağı, Konducak, Çakırsu, Bostancık, Bağazlı ve Günyüzü mahalleleri, grup yolunu ziyaret etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arapgir Belediyesi’ne bağlı Sipahiuşağı, Konducak, Çakırsu, Bostancık, Bağazlı ve Günyüzü mahalleleri grup yolunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Gerçekleştirilen geziye Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Genel Sekreter Arif Emecen, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ak Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

ÇAKIR: HEDEFİMİZ YOLLARI KALİTELİ VE SAĞLIKLI HALE GETİRMEK İlçelerde sürdürülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir belediyesi olarak sorumluluk alanlarından birinin yol yapım ve genişletme çalışmaları olduğunu belirterek, “Malatya merkez ve ilçelerimiz başta olmak üzere özellikle kırsal mahallelerimizdeki yol çalışmalarına ağırlık vererek, önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Temel hedefimiz bu yolları daha kaliteli ve sağlıklı hale getirmek. 2014 yılı içinde hedeflediğimiz çalışmaları büyük oranda tamamladık. Bu süre içerisinde 86 km yeni yol açma çalışmaları, 170 km yol genişletme çalışmaları, 350 km asfalt serimi ve 3 bin km’nin üzerinde de bakım, onarım ve yol temizliği yapmış olduk” dedi.

SEYYAR KONKASÖR TESİSLERİ KURULACAK Önümüzdeki yıl bu alanda daha yoğun çalışmalar gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Çakır; “Bunlarla ilgili olarak özellikle merkezlerden kırsala malzeme taşımaktan ziyade, malzemeleri kırsalda üretir hale geleceğiz. Her bölgemizde kendi ihtiyacını karşılayacak taş ocakları ve seyyar konkasör tesisleri kuracağız” dedi.

Malatya’da bulunan grup yollarında yapılmadık yol kalmayacağını belirten Başkan Çakır; “Şu anda ilçelerde 3 asfalt ekibi, 9 yama ekibimiz ve 2 sıcak asfalt ekibimiz çalışmalarına devam ediyor. Bu ekiplerimizin sayısını önümüzdeki yıl daha da artıracağız. Şu anda çalışmaların yapıldığı alanı daha önce de Arapgir Belediye Başkanımızla birlikte gezmiştik. Buranın yapılacağını belirtmiştik. Şu anda da arkadaşlarımız yaklaşık bir aydır burada çalışıyorlar. Grup yolunun 27 kilometrelik kısmı tamamlamış durumda” şeklinde konuştu.

BAŞKAN CÖMERTOĞLU: YILLARDIR KANGREN OLMUŞ BİR YOL Büyükşehir Belediye başkanına ve ekibine teşekkür eden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; “Üzerinde bulunduğumuz yol yıllardır kangren olmuş her dönem söylenilen ama bir türlü istenilen konfora kavuşturulamayan Bostancık grup yoludur. Arguvan aksından gelip Arapgir’e alternatif bir yol olan aynı zamanda bu yolun Deregezen grup yoluna Konducak üzerinden bağlanıldığı bir yoldur. Geçmiş yıllarda stabilize çalışmaları belli bir noktaya getirilmiş, asfalt programına alınmasına rağmen Özel İdare çalışmaları yetiştirememişti. Bu çalışmaların tamamlanması sayın Başkanımıza nasip oldu. Sayın Başkanım ve ekibi yaklaşık bir aydır burada hummalı bir çalışma içerisindeler. Satih kaplama yapılacak yolları yeniden temel malzeme ile destekleyerek konforunu yükselttiler ve şu anda da kaplama işi devam ediyor. 27 kilometrelik kısmı bitmiş durumda. Ben bu özverili çalışmalarından dolayı sayın Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Çakırsu Mahalle Muhtarı Nevzat Şahin ve Bostancık Mahalle muhtarı Mehmet Güner ziyaretler sırasında mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, yapılan hizmetlerin ne derece kıymetli olduğunu bildiklerini söylediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin Arapgir’de bulunan bakım evini de ziyaret ederek, burada kurulan seyyar mıcır tesisi hakkında bilgiler aldı.

Başkan Çakır ayrıca, Konducak Mahallesi ziyareti sırasında Konducak İlköğretim okulunu da ziyaret ederek, öğrenciler ile sohbet edip, eğitim hayatlarında başarılar diledi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Yazılı köyü yolları 03 Şubat 2015 Salı , 10:17

Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

A. ALMACA - Ş.Urfa

koy yollari hakk 01 Kasım 2014 Cumartesi , 16:56

Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

h.altiokka - Antalya
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.