Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
Derneğin Arapgir Şubesi Açıldı
Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arapgir Temsilciliği açıldı. İlçe Temsilciliğine Arapgir Belediyesi personeli Bayram KOÇ getirildi.

Merkezi Malatya’da bulunan, Genel Başkanlığını Levent İskenderoğlu’nun yaptığı Belleğini Koruyan Kentler Derneği, Arapgir Temsilciliğini açarak, İlçe Temsilciliğine Arapgir Belediyesi personeli Bayram KOǒu getirdi.

Merkezi Malatya’da bulunan Belleğini Koruyan Kentler Derneği, ülke geneline yayılarak daha geniş alanda hizmet faaliyetlerini sürdürme amacıyla temsilciliklerine Arapgir’i de ekledi. Açılan Arapgir temsilciliğine ise Arapgir Belediyesi Personeli Bayram KOÇ getirildi.

Tarihi ve kültürel mirası ayağa kaldırmak üzere Arapgir Belediyesi’nin ilçe genelinde çeşitli faaliyetleri bulunuyor. Birçok tarihi eser ile geleneksel mimariyi temsil eden konak tescillenirken cami, han, hamam, köprü, konak gibi birçok eser restore edildi. Düzenlenen festival ve şenliklerle yöresel ürünlerin tanıtımına ivme kazandırıldı. Doğa etkinlikleri ile ilçenin meşhur Kayaarası Kanyonu çeşitli illerden ve ülkelerden gelen doğa sporcularına ev sahipliği yaptı. İlçeye gelen turist sayısında her yıl artış olurken, yöre halkında da farkındalığın artması yapılan çalışmaların meyvesi olarak görülüyor. Bu faaliyetler içerisinde büyük bir rolü olan ve Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arapgir Temsilciliğine getirilen Bayram KOÇ yaptığı açıklamada, üstlendiği vazifenin öneminin farkında olduğunu, bu anlamda ilçeye hizmet etmenin, tarihin birikimini gelecek nesillere aktarabilecek bir öneme sahip olan bu temsiliyetin sağlayacağı imkânları kullanarak eserlerin ayağa kaldırılmasında, turizm faaliyetlerinin katlanarak devam etmesinde, ilçe kültürünün diri tutulmasında, yaşayan nüfusun edineceği farkındalık ile bu faaliyetlerin yerel dinamikler tarafından sürdürülebilir hale getirilmesinde ne gerekiyorsa ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arapgir İlçe Temsilcisi olarak yetkilendirildiğini söyleyen Bayram KOÇ, “Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arapgir Temsilciliği olarak ülkemizin sivil toplum hayatına mütevazı bir katkı sunmanın yanında, binlerce yıldır medeniyetin beşiği olmuş Anadolu’nun, her biri tüm insanlık için son derece önemli kentlerinin, medeniyet birikimlerini ve doğal mirasını korumak, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için faaliyetlerde bulunmak, turizmin geliştirilmesi için çalışmak ve bu yolla bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur” dedi. Derneğin, vizyonu, misyonu ve ilkeleri hakkında da bilgi veren KOÇ, uygarlığın bir ülke veya toplumun, maddi ve manevi varlıklarının, düşünce, sanat, bilim ve teknoloji ürünlerinin tamamını ifade ettiğini vurguladı. Bayram KOÇ, "Uygarlık; binlerce yıl devam eden gelişmeler sonunda, insan aklının, bilim ve teknolojinin katkısı ile ortaya çıkan ve tüm insanlığın eseri ve malı olan değerler bütünüdür. İnsanoğlunun yerleşik yaşama geçişiyle beraber, bir arada yaşamanın ortak koşulları da oluşmaya başlamıştır. Yüzyıllar içerisinde kent ve kentli kavramları gelişmiştir. Medeniyet inşa eden toplumların ortak aklının ve ortak ruhunun ürünüdür kentler. Aynı zamanda kentlerin kültürel, sosyal ve ekonomik yapısı; içinde bulundukları coğrafya tarafından da biçimlendirilir. Kentler; yaşar, kentler biriktirir ve bu birikimlerini kuşaktan kuşağa aktararak kültürel sürekliliği sağlarlar. Bu, toplumların var olma çabasının bir göstergesidir. Kültürel sürekliliği sağlayamayan toplumlar kendi kimlik ve kişilikleri ile yaşayamaz, başka toplumlar arasında eriyerek yok olurlar. O halde kentlerin belleklerinin korunması sosyal, kültürel ve ekonomik süreklilik anlamında son derece önemlidir” diye konuştu.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.