Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
İLÇENİN YENİ GİRİŞİMCİLERİ
KOSGEB eğitimine katılanlar sertifikalarına kavuştu
SERTİFİKALAR DAĞITILDI

Geçtiğimiz günlerde Arapgir Belediyesi ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Malatya İl Müdürlüğü işbirliğiyle 60 kişiye, Erzincan Üniversitesi Kemaliye Hacı Ali Akın Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Tamer Cömert tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verildi. Verilen eğitimlerin ardından 18 Mayıs Cuma günü saat 11.00'de düzenlenen törenle başarı gösteren kursiyerlere KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verildi.

Sertifikaların dağıtılmasından önce Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı konuşmada, "KOSGEB ülke genelinde sağladığı destekle yüzlerce girişimcinin yüzünü güldürüyor. Bu girişimcilerin ülke ekonomisine katkısı her geçen yıl daha da büyüyor. Böylece küçük ve orta ölçekli işletmelerin yerelden genele kalkınmada ne denli büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha anlıyoruz. İlçemizde özellikle yöresel ürünlerin üretiminin, işlenmesinin ekonomik değeri olan ürünler haline getirilmesinin hızlandığı dönemimizde şüphesiz büyük bir katkı sağlayacaktır.Hem ülkemiz için, hem ilçemiz için ben bu kursun hayırlı olmasını diliyorum. Kursa katılarak başarı sağlayan girişimci vatandaşlarımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi

KOSGEB Malatya İl Müdürü Murat Seki ise önce kursiyerlere KOSGEB Destekleri ve sertifika alındıktan sonraki süreç hakkında önemli bilgiler verdi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Seki, sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve KOSGEB Malatya İl Müdürü Murat Seki tarafından sertifikaları teslim edildi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.