Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
KAŞKALOĞLU GASTRONOMİ MERKEZİ
Arapgir Belediyesi tarafından projelendirilen ve DAP İdaresi tarafından %100 finansman desteği sağlanan proje tamamlandı.
OTEL VE GASTRONOMİ MERKEZİ

Arapgir Belediyesince yaptırılanKaşkaloğlu Otel ve Gastronomi Merkezi yöresel yemeklerin tanıtılacağı 'Gastronomi Merkezi' olarak kullanılacak.

Belediye tarafından yapılan açıklamada,Berenge Mahallesinde bulunan tarihi Kaşkaloğlu Konağı bitişiğinde 17 odalı ve 35 yataklı 70 m²’lik kahvaltı salonuna sahip otel binası, 400 m² kapalı alana sahip restoran binası, 4 adet yöresel mimariye uygun dükkân, çeşitli etkinliklerin, düğünlerin, toplantıların yapılabileceği 2000 m²’lik açık alan ve 1 adet amfinin yapımı Kalkınma Bakanlığına bağlı DAP İdaresinin % 100 desteği ile tamamlandığı bildirildi.

İlçedeki turizm potansiyelinin artmasında ve her yaz mevsiminde hissedilen konaklama tesisi eksikliğinin giderilmesinde faydalı olacak tesis aynı zamanda yöresel mutfağın tanıtımı açısından bölgede ilk olma özelliğini taşıyor.

Söz konusu merkezde Arapgir yemeklerinin en iyi şekilde yapılabilmesi adına eğitimlerin de verileceği, ayrıca gastronomi alanında bilimsel toplantılara da ev sahipliği yapılacağı belirtiliyor.

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Arapgir'in tarihi, kültürel değerlerinin korunması, onarılması ve iyi bir fonksiyon yüklenerek sürekli hale getirilmesinin en büyük misyonları arasında yer aldığını belirtti
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.