Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
Serge'ye Turistik Misyon
İlçemiz Serge Köyünde bulunan 6 adet yapı restore edilerek turizme kazandırılacak. Ayrıca 16 odalı ve 32 yatak kapasiteli bir adet otel binası yapımı da devam ediyor.
Serge Köyün'de Turizm Hareketi

İlçemiz Serge Köyünde, Eskişehir Tasarım Projesi kapsamında uygulaması yapılan Serge İlham Merkezi binası kaba inşaat seviyesinde devam ediyor. Bu yapının yanı sıra köyde bulunan 6 adet tescilli yapının rölöve, restorasyon ve restütüsyon projeleri de hazırlandığı; inşaatlar tamamlandığında konaklama amaçlı 16 odalı, 32 yataklı otel binası ve 6 adet tescilli konağın da turistik amaçlı kullanılacağı öğrenildi.

Proje hakkında konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; Serge'de 16 adet tescilli yapının ve 1 adet tescilli çınarın bulunduğunu; Kayaarası, Eskişehir Vadisi ve Meydan Köprüsü’nün eşsiz manzarasının izlenebildiği Serge'de yaz-kış iklim koşullarının turizme engel olmayacağını, Türkiye’de bir örneği olmayan yerleşkeye sahip olan Serge'nin, turizm meraklılarının ve işletmecilerin şuan bile dikkatini çekmekte olduğunu söyledi.

Cömertoğlu, sözlerinin devamında ''Hazırlanan Göz Mesire Alanı Projesi, Eskişehir Vadisi Tasarım Projesi, Kayaarası Kamping Projesi tamamlandığında inşallah Arapgir turizmin merkezi olacaktır.'' dedi.
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.