Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
YAZARLAR »

 Çelebinin Kahvesi -  
10 Ekim 2011 Pazartesi
Bilmek Acıtır
Konuşmayı bile bilemeden doğar insan... Ne anlatılanı anlar. Ne derdini anlatabilir.... Ne de dert nedir onun farkındadır o yıllarda..
 
Büyüdükçe öğrenir...
Gördükçe, duydukça.. Anladıkça... Artar bildikleri..
 
Bildikçe ise sadece mutluluklar değil; artar acılar da...
Zennetiği kadar saf; düşündüğü kadar temiz olmadığını anlar dünyanın! Ve içindeki o güzel(!) insan(!)ların.
 
Bir kurşundan daha ucuz olduğunu öğrendiğinde canların; canı yanmaya başlar. Gördükçe içten pazarlıkları, içinde bir burukluk duyar. Tertemiz sevgisine fiyat biçilince pazarlarda, bir damla akar gözlerinden; yüreğinin en derinine...
 
Bilmek acıtır.
Bildikleri arttıkça acısı da artar insanın...
 
Gördükçe modern çağın kölelerini... Pazarlardan geri kalanları toplayanları gecenin karanlığında.. Çöpleri karıştıranları gördükçe... Öğrendikçe açlığı.. Satılan böbrekleri. Satılan davaları... Kaybedilmiş insanlığı! Daha fazla bilmek acıtır insanı!
 
                                ***
 
Mutludur cahil insan; küçücük dünyasında.. Küçük hesaplar, küçük acılar.. Küçük bir dünya!
 
                               ***
 
Dünya demişken... Acıtsa da yaşamak; herşeyine rağmen biricik mekanıdır dünya insanoğlunun. Acıtsa da bilmek-öğrenmek; budur alınan nefesin amacı...
 
"Kendini bilmek" ile başlamadığından belki de acısı?
YAZARIN TÜM YAZILARI
Facebook ta Paylaş

cehalet mutluluktur
10 Aralık 2011 Cumartesi , 15:10
cehalet mutululuktur..bilmeden anlamadan sorgulamadan yaşayacaksın hayatı ..bakacasın ki ne gam kalmış ne dert ne keder.

ercihan güner - İstanbul


25 Ekim 2011 Salı , 17:56

cehalet mutluluktur ..bilmeden yaşamak, hiçbirşeyi sorgulamamak ,herşeyi olduğu gibi kabul etmek gibisi varmıdır :))

ercihan güner - İstanbul
Yazın pansiyon/butik otelde konaklamayı düşünüyor musunuz?İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.